e-mail: kdketnet@gmail.com

 

МІНІ-ПРОЄКТ «ШЛЯХ ЗДОРОВ'Я ТА КРАСИ»

(реалізується в межах інформаційно-просвітницького волонтерського проєкту "Покоління небайдужих")

 

 

ЗМІСТ

2016-2017 н.р.

2017-2018 н.р.

2018-2019 н.р.

2019-2020 н.р.


2016-2017 н.р.

 

Круглий стіл «Здоров’я молоді – здоров’я нації»

 

18 листопада 2016 року, в рамках волонтерського руху «Шлях до здоровя та краси», був проведений круглий стіл на тему «Здоров’я молоді – здоров’я нації», присвячений Міжнародному дню відмови від куріння, який відзначається кожного третього четверга листопада щорічно в більшості країн світу. Координатором цього заходу виступила Василиненко Н.В., учасниками стали студенти груп Б-15-1, Б-14-1, Б-13-1, ВХП-14-2.

 

Людство в своєму розвитку вже переступило межу третього тисячоліття. Без сумніву, за такий час в суспільстві вирішувалися і вирішуються безліч важливих проблем. На сьогоднішній день проблема тютюнопаління є такою, що потребує негайного вирішення, вона стосується кожного з нас.

 

Тож, захід відбувся з метою пропагування здорового способу життя, формування здорової установки і навичок відповідальної поведінки, спонукання студентів до формування корисних звичок, уміння протистояти тиску однолітків та контролювати свої вчинки.

 

Під час заходу студенти гр. Б-14-1 доповідали про наслідки паління. До відома присутніх було доведено сумну статистику захворювань, спричинених палінням цигарок, продемонстровані відеоролики про шкідливий вплив тютюну на організм людини.

 

 

Бажаючі взяли участь в обговорені таких питань, як швидкість відновлення організму після відмови від куріння, а також продовження куріння незважаючи на розуміння пагубних наслідків звички.

 

Серед студентів було проведено анкетування, присутні отримали буклети – «Поради тим, хто бажає кинути курити».

 

Святкова-театралізована програма "Блага вість, прийди до нас, На здоров’я, в добрий час!"

 

9 квітня 2017 року за ініціативи Криворізького державного комерційно-економічного технікуму була проведена святково-театралізована програма «Блага вість, прийди до нас, На здоров’я, в добрий час!» в рамках молодіжного волонтерського руху "Територія студентських ініціатив", що діє в КДКЕТ за починання студентського парламенту протягом декількох років, вже має конкретні результати і реалізується через благодійний проєкт «Милосердя», патріотичні проєкти «Ветеран» та «Допоможи герою України», а також інформаційно-просвітницький проєкт «Покоління небайдужих».

 

В рамках роботи міні проєкту «Шлях здоров’я та краси» відбувся батл-спорт-шоу "Здоров’я – це круто, Здоров'я - це драйв". Це додало бадьорості і завзяття, нагадавши про основні цінності в житті. Координаторами цього дійства виступили координатори проєкту Шишкіна Л.О. та Яковенко І.С.

 

 

 

Організація подібних масштабних заходів вже стала доброю традицією для Криворізького державного комерційно-економічного технікуму. Адже технікум несе місію пропагандиста здорового способу життя.

 

 

зміст


 

2017-2018 н.р.

 

Відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

1 грудня 2017 року вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Не залишаються осторонь важливої дати і студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму. Саме цього дня, за ініціативи студентського парламенту та Наркопосту, в рамках роботи міні-проєкту «Шлях до здоров’я та краси», в технікумі організовується і проводиться цикл заходів, які традиційно відбуваються із символом боротьби з підступним лихом – Червоною стрічкою.

 

 

Консультанти Мобільної групи Наркопосту вранці пропонували всім студентам і працівникам одягнути червоні стрічки, тим самим виявляючи свою підтримку і толерантність до ВІЛ-інфікованих.

 

 

Протягом дня небайдужа молодь КДКЕТ проводила профілактично-інформаційну роботу під гаслом «СНІД: знати, щоб жити», роз’яснюючи, що СНІД, звісно, не знищить життя на нашій планеті, але життя окремих людей, їх мрії, сподівання, щастя і внутрішній світ він може зруйнувати назавжди.

 

 

На великій перерві проводилася демонстрація науково-популярного фільму «ВІЧ – СНІД», в якому в доступній, цікавій формі була подана інформація про небезпеку ВІЛ/СНІДу, способи його передачі, заходи, які допомагають уникнути хвороби та знаходження шляхів порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми.

 

 

Студенти КДКЕТ демонструють єдність розуму і серця в боротьбі проти СНІДу, звертаються з пропозицією до небайдужої молоді міста звернути увагу на цю всесвітню катастрофу. Тільки разом ми змінимо світ на краще. Здорове майбутнє – в наших руках!

 

 

Круглий стіл на тему: «Геть паління! Ми здорове покоління!»

 

30 травня 2018р. у Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі, в рамках роботи міні-проєкту «Шлях до здоров’я та краси» відбувся круглий стіл на тему: «Геть паління! Ми здорове покоління!» зі студентами гр. РС-17-1 (координатор Моцієнко Л.М.), з метою формування негативного ставлення до паління.

 

Гості та студенти І курсу мали змогу ознайомитись з цікавими історичними фактами про виникнення та поширення тютюну, з основними фізіологічними змінами, які відбуваються у курців.

 

 

Були запропоновані до перегляду відеоролики про сучасне виробництво цигарок та згубний вплив паління на організм людини.
В ході заходу було проведено бліц-опитування серед запрошених студентів І курсу на знання правових норм щодо заборони паління.

 

Студенти змістовно розкрили питання «Скільки коштів витрачає курець». Гості здивувались, підрахувавши скільки курець витрачає на власну смерть.

 

 

В ході заходу було проведено бліц-опитування серед запрошених студентів І курсу на знання правових норм щодо заборони паління.

 

Студенти змістовно розкрили питання «Скільки коштів витрачає курець». Гості здивувались, підрахувавши скільки курець витрачає на власну смерть.

зміст


 

2018-2019 н.р.

 

Зустріч з фахівцями БФ «Громадське здоров’я»

 

30 листопада 2018 року напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, координатор міні-проєкту «Шлях до здоров’я та краси» Шишкіна Л.О. разом зі студентським парламентом Криворізького державного комерційно-економічного технікуму організували зустріч з фахівцями БФ «Громадське здоров’я» Сергєєвою Н. Г. та Чепірою Н. Ю.

 

 

В цікавій та доступній формі студентам груп: ХТ-17-1, ХТ-17-2, ХТ-18-3, ХТ-17-3, РС-18-2 була представлена інформація на тему: «ВІЧ/СНІД. Секс та стосунки».

 

Під час зустрічі студенти брали активну участь в дискусії, в рольових іграх. Протягом всього заходу панувала атмосфера доброзичливості, довіри та відкритості.

 

 

Фахівці закликали присутніх зробити правильний вибір адже поняття «щастя» у кожного різне, і перш, ніж діяти необхідно добре подумати, щоб в майбутньому не було прикро і боляче за минулі вчинки.

 

За думкою студентів, подібного роду зустрічі позитивно впливатимуть на молодь та допоможуть країні знизити темпи поширення хвороби.

 

 

5 грудня 2018 року відбулася Літературно-музична композиція «Обери життя!», яку підготували студенти груп РС-16-1 (консультант Заворотня А.В.) та ХТ-18-2 (консультант Шишкіна Л.О.). На заході були присутні групи ОБ-18-1, РС-18-1, ГС-17-1, РС-17-1.

 

 

Учасники дійства, через емоційні вірші, влучне слово, відео ролики, нагадали присутнім про найважливішу та найтрагічнішу проблему людства – ВІЛ/СНІД.

 

 

На захід була запрошена психолог БО БТ «Мережа» м. Кривий Ріг Добровольська Н. Г. Наталія Геннадіївна ознайомила студентів зі статистикою захворювання в місті та країні, навела аргументи щодо толерантного ставлення до хворих на СНІД. Наголосила на тому, що зараз, як ніколи, необхідно бути відповідальним за свою поведінку і вести здоровий спосіб життя.
Після цікавої та змістовної розповіді психолог відповіла на питання молоді та залишила їм пам’ятки, які вони зможуть перечитати та зробити правильні висновки.

 

 

Увазі присутніх була представлена експозиція квілтів, барвистих полотен, зроблених студентами КДКЕТ, з рядками підтримки, співчуття, надії на майбутнє без СНІДу.

 

Після надто важкої, навіть жахливої інформації, студенти усвідомили, що просто неможливо не вибрати життя. Необхідно зробити усе можливе, щоб зберегти себе і своїх близьких.

 

Ми проти СНІДу! А ти?

 

До Всесвітнього дня здоров’я

 

До Всесвітнього дня здоров’я, в рамках роботи міні-проєкту «Шлях до здоров’я та краси» , за ініціативи координатора проєкту Шишкіної Л.О. був проведений студентський турнір «ZdraVoFest – 2019». Це свято краси, молодості та здорового способу життя.

 

Турнір проходив серед груп нового набору. Небайдужі активні студенти зібралися під гаслом «Молодь обирає життя».

 

 

Координатор проєкту Яковенко І.С., в рамках роботи міні-проєкту «Шлях до здоров’я та краси», організувала проведення квесту «Спортивна молодь КДКЕТ». У заході взяли участь команди груп І курсів, які миттєво поринули в світ змагань.

 

 

9 квітня в вестибюлі технікуму, до Всесвітнього дня здоров’я, всім бажаючим було запропоновано взяти участь у вікторині «Спортивний серпантин», модераторами вікторини виступили викладачі фізичного виховання Моцієнко Л.М. та Яковенко І.С. Студенти мали змогу показати свої знання щодо здорового способу життя, а також проявити кмітливість.

 

зміст


 

2019-2020 н.р.

 

Зустріч студентів КДКЕТ із представниками центру планування сім’ї

та репродуктивного здоров’я

 

18 вересня 2019 року у Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі відбулася зустріч студентів першого курсу зі спеціалістами Криворізького Центру планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

 

 

Захід мав на меті розкрити усю важливість усвідомленого підходу до майбутнього батьківства та до власного здоров’я.

 

Під час лекції «Планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я та негативні наслідки ранніх статевих відносин», завідувач Центру Півньова Наталя Вікторівна та психолог Айзенштейн Людмила Олександрівна в цікавій та доступній формі розповіли про сучасні засоби запобігання небажаної вагітності у ранньому віці, про збереження здоров’я і життя підлітків.

 

Зустріч виявилася цікавою та корисною, оскільки торкнулася актуальних серед сучасного студентства тем: репродуктивного здоров’я молодої людини, усвідомленого батьківства та його запобігання у ранньому віці.

 

Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day)

 

21 листопада 2019 року – Міжнародний день відмови від куріння, який відзначається щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу. У цей день фахівці з громадського здоров’я закликають курців припинити курити, а владу — запроваджувати ефективні антитютюнові закони.

 

Активістами студентського парламенту Криворізького державного комерційно-економічного технікуму, в рамках роботи Наркопосту, було проведено низку інформаційно-виховних заходів.

 

Протягом дня молодь КДКЕТ мала можливість взяти участь в акції «Я голосую за Україну без диму» і віддати свій голос за здорове майбутнє нації.

 

 

У фойє технікуму була оформлена інформаційно-профілактична дошка, всі охочі могли ознайомитись з цікавими фактами про куріння, історією виникнення і розповсюдження цієї звички, статистичними даними, впливом на організм нікотину та тютюнового диму.

 

Було організовано конкурс тематичних колажів «Ти маєш це знати», до якого залучилися всі академічні групи технікуму. Студенти через малюнки, графічні попередження, які в багатьох випадках ефективніші, ніж текстові, намагалися донести інформацію та наочно показати, до яких жахливих наслідків призводить паління.

 

Завершальним акордом цього насиченого дня став Батл-dispute «10 аргументів за і проти куріння». «Проти» виступили представники комерційного відділення, їх опонентами була команда технологічного відділення, яка намагалася виправдати шкідливу звичку. В.о. спікера студентського парламенту Кучерук Інна виступила модератором Батлу. У кожного з учасників було по дві хвилини для виступу і по одній – для висновку.

 

В результаті гарячої, живої та активної дискусії студенти дійшли висновку, що молодь повинна бути розсудливою, берегти своє здоров’я і пам’ятати, що майбутнє країни в їх руках.

 

Такі заходи – це крок вперед до оздоровлення нашої молоді і української нації загалом.

 

Вести здоровий спосіб життя – це дійсно здорово!

 

Всесвітній День боротьби зі СНІДом

 

1 грудня 2019 року світова спільнота відмічає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості та нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з найбільш глобальних проблем людства. Щорічно до цієї дати долучаються і студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму.

 

Напередодні 1 грудня, відбувся відеолекторій «СНІД – не вирок!», мета якого навчити молодь всерйоз сприймати факт, що ми живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу та його наслідків безпосередньо стосується кожного.

 

2 грудня в фойє технікуму відбувся конкурс Quilt – 2019 «В майбутнє без СНІДУ». «Квілт» – пам`ятне полотно, яке спонукає людину замислитися над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, бо лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю.

 

Протягом дня мобільна група «Наркопосту» проводила роз’яснювальну роботу серед ровесників, розповсюджуючи «Пам’ятки безпеки».

 

 

У студентському парламенті технікуму серед представників всіх навчальних груп було проведено брифінг «Я за 100% життя». Під час виступів юнаки та дівчата висловлювали власну позицію щодо вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них. Наприкінці заходу молодь дійшла висновку, що необхідно бути обережними, цінувати та берегти кожну неповторну хвилину свого життя.

 

4 грудня відбулася відверта розмова «Жити в світі, де є ВІЛ», яку підготували студенти груп РС-17-1 та РС-19-2 (куратори Моцієнко Л.М., Озеряник Л.Г.).

 

На початку зустрічі молодь розповіла присутнім про СНІД, як жахливе явище в історії людства.

 

Мініатюра «Вчинок і наслідки» показала, що різноманітні життєві ситуації, які можуть трапитись з ними у повсякденному житті можуть призвести до трагічного фіналу.

 

 

Виступи студентів були не лише цікавими, а й змістовними, інформаційно-насиченими, пізнавальними і, водночас, проникливими й зворушливими.

 

Отож, цінуйте життя, не марнуйте його, проживайте кожен день із радістю, з посмішками, з теплом та любов’ю!

 

********************

 

Волонтери КФКТГРБ здійснюють благодійний внесок своєї душі у шляхетну справу, а найкращою подякою є ясні очі та усміхнені обличчя молодших друзів. Маючи невичерпний запас ідей та задумів, вони прагнуть вдосконалюватись та передавати свій досвід наступним поколінням, задля гідного майбутнього країни.

 

зміст

 

повернутись на Волонтерський проєкт