e-mail: kdketnet@gmail.com

 

МІНІ-ПРОЄКТ «ШКОЛА МОЛОДОГО СПОЖИВАЧА»

(реалізується в межах інформаційно-просвітницького волонтерського проєкту «Покоління небайдужих»)

 

 

 

 

Осадча Катерина переконливо аргументує:

 

- Наша студентська команда обрала для себе міні-проєкт «Школа молодого споживача». Чому саме він?

 

Ну, по перше: всі ми – студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», тому маємо в своєму арсеналі великий обсяг професійної інформації щодо можливих проблем, пов’язаних з торговельним обслуговуванням, купівлею та використанням товарів.

 

По друге, Ми добре розуміємо, що захист прав споживачів – це одна із найактуальніших проблем сьогодення.

 

Всі ми, незалежно від віку, статі, освіти і посади, практично з народження є постійними споживачами різноманітних товарів та послуг. Але чи знають споживачі свої права? Чи вміють їх захищати та відстоювати? На жаль, досвід спілкування і з однолітками, і зі старшим поколінням показує – споживацька обізнаність в суспільстві ще досить слабка. Наші права часто порушуються як виробниками, так і продавцями. А від цього страждає не тільки гаманець, а і здоров’я, і якість нашого життя взагалі.

 

Тому, ми вважаємо, що споживацької грамотності треба навчатись вже зі шкільного віку, бо саме в цей час закладається не тільки фундамент загальних знань, а і активна життєва та громадська позиція молодої людини.

 

МИ ПРАГНЕМО, ЩОБ ГОЛОС МОЛОДОГО СПОЖИВАЧА ПОЧУЛИ В СУСПІЛЬСТВІ!


 

ЗМІСТ

Рубрики проєкту

МАРШРУТИ «ШКОЛИ МОЛОДОГО СПОЖИВАЧА»: 2014- 2016 роки

2016-2017 навчальний рік

2017-2018 навчальний рік

2018-2019 навчальний рік

2019-2020 навчальний рік

2020-2021 навчальний рік

2021-2022 навчальний рік

2022-2023 навчальний рік

 

РУБРИКИ ПРОЄКТУ:

 

зміст

 

Маршрути «ШКОЛИ МОЛОДОГО СПОЖИВАЧА»: 2014- 2016 роки

 

 

 

 

 

 

зміст

***********************************

2016-2017 навчальний рік

 

Новий навчальний рік для волонтерів «Школи молодого споживача» розпочався не зовсім звичайно. Вже на перших організаційних зборах командою міні-проєкту було визначено нову стратегію професійного зростання – збагатити свій теоретично-практичний багаж з питань захисту прав споживачів, набутий протягом навчання в технікумі, професійним досвідом реального галузевого життя.

 

Студенти добре розуміють: перш за все, вони майбутні спеціалісти сфери торгівлі і від їх фахового рівня та сумлінності залежатиме якість обслуговування та рівень реалізації прав споживачів.

 

Тому, в межах програми співпраці технікуму з найвідомішим у місті гіпермаркетом АШАН, волонтери «Школи молодого споживача» у складі студентських груп ініціювали проведення на «полігонах» гіпермаркету низки цікавих та професійно корисних заходів.

 

Протягом І семестру керівниками відповідних підрозділів гіпермаркету спеціально для КДКЕТівців було проведено:

 

- Семінар-практикум «Організація, методи контролю якості продовольчих та непродовольчих товарів в гіпермаркеті «Ашан». Ефективність впровадження принципів НАССР в систему менеджменту безпеки та якості харчових продуктів»

(Мета – отримання теоретичної та практичної фахової інформації «з перших рук» не тільки як для майбутніх спеціалістів, а і активних споживачів продукції та послуг магазину);

 

- Практичний тренінг «Наближеність до клієнтів»

(Мета - отримання навичок організації торговельного процесу в межах законодавчих та нормативних вимог, розвиток професійних компетенцій в роботі з клієнтами).

 

 

В свою чергу, студентська команда КДКЕТ зуміла показати себе якнайкраще і закріпила позитивний імідж рідного навчального закладу на теренах АШАНу, продемонструвавши гідний організаційний, фаховий рівень, вміння креативно мислити та творчо підходити до справи.

 

Захоплені відгуки адміністрації, працівників та покупців гіпермаркету - ось результат проведеної студентами КДКЕТ презентації одягово-взуттєвої колекції торгової марки «In Extenso» (власної торгової марки АШАНу), де вони виявили не тільки професіоналізм в оцінці споживних властивостей продукції, а і вміння створення унікального молодіжно-студентського стилю, артистизм в роботі із споживацькою аудиторією.

 

 

Дізнавшись, що в жовтні АШАН святкує свій День народження, студенти КДКЕТ, в знак щирої подяки за надану увагу та наставництво, вирішили піднести команді гіпермаркету особливий подарунок – запальний флешмоб! До підготовки заходу долучилися і волонтери, і студентський парламент, і молодіжний театр «Меркурій». Щирі пісенні вітання, динамічний танець, усміхнені обличчя та позитивна енергетика шести десятків хлопців та дівчат не залишили байдужими жодного із співробітників або клієнтів АШАНу, що були присутніми на святковому майданчику.

 

 

«Індивідуальність, творчість, неповторність!» – саме так охарактеризув наших студентів директор магазину АШАН Дмитро Товстолуг, чим викликав у КДКЕТівців шквал позитивних емоцій і впевненість, що активне соціальне життя, комунікативність та щирість у вчинках не тільки формують особистість та професіоналізм, а і допомагають знаходити багато нових друзів та однодумців.

 

Р.S. Отже, що на сьогодні ми маємо від реалізації програми «КДКЕТ – АШАН: креативні форми співробітництва»?

 

Від КДКЕТ – АШАНУ: ініціатива, соціальна активність, позитивна енергія молоді, бажання партнерської співпраці з найсучаснішим торговельним підприємством.

 

Від АШАНА – КДКЕТ: щира вдячність, визнання нас творчою, креативною, організованою командою, здатною на інновації та цікаві сумісні проєкти.

 

Вважаємо, цим варто скористатися задля подальшого розвитку взаємовигідного партнерства в системі «АШАН – КДКЕТ» та вдосконалення фахового рівня команди волонтерського проєкту «Школа молодого споживача»!

 

АКТИВІЗАЦІЯ РОБОТИ З УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ

 

зміст

ВІДЗНАЧАЄМО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

 

23 березня 2017 року в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів було проведено відкрите засідання секції бізнес-клубу «Споживач та ринок» та волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» - круглий стіл на тему «Система захисту прав споживачів: реалії, проблеми, перспективи».

 

Організатор заходу – консультант міні-проєкту викладач Константінова Н.В.

 

 

Гостями та рівноправними учасниками Круглого столу стали студенти та викладачі КДКЕТ, технікумів та коледжів Північного регіону міста, учні ЗОШ №35 Саксаганського району, фахівці торговельної галузі та структур, що безпосередньо займаються питаннями захисту прав споживачів.

 

 

Історія споживацького руху. Законодавча база у сфері захисту прав споживачів. Портрет Криворізького Споживача. Маркетингові хитрощі супермаркетів та правила поведінки при купівлі товарів. Дайджест «Недоброякісні товари на ринку України». Проєкт «Марка якості Криворіжжя». Експрес-лабораторія «Куточок споживчих досліджень». Ці тематичні рубрики, що повністю супроводжувались яскравою відео- та слайд- презентацією, були інформаційно насиченими, пізнавальними та практично корисними для усіх без винятку учасників заходу.

 

 

Чисельна аудиторія позитивно сприйняла запропоноване командою «Школи молодого споживача» життєве гасло сучасного консьюмера - «ЗДОРОВ’Я – БЕЗПЕКА – ДОБРОБУТ – ГІДНІСТЬ!» та висловила сподівання на подальшу ефективну співпрацю з активістами міні-проєкту щодо розповсюдження споживчих знань серед широкого загалу.

зміст

Волонтери КДКЕТ – АШАНу: ефективне та ефектне співробітництво

 

 

25 березня 2017 р. волонтери «Школи молодого споживача», у складі креативної команди молодіжного волонтерського руху КДКЕТ «Територія студентських ініціатив», провели чергову яскраву промоакцію на теренах гіпермаркету АШАН.

 

КДКЕТівці запропонували клієнтам гіпермаркету «Ашан Кривий Ріг» зануритися в яскравий динамічний світ молодіжної моди сезону весна-літо 2017 та ознайомитися з новою колекцією одягу та взуття торговельної марки «In Extenso», організувавши справжнє дефіле – свято весни, краси та позитиву.

 

 

Вдалий досвід співробітництва студентів технікуму з гіпермаркетом запам’ятався криворіжцям професійним показом модної одягової колекції «Осінь-зима 2016-2017», запальним студентським флеш-мобом до Дня народження Ашану.

 

А хлопці та дівчата ще раз впевнилися, що концептуальний Ашан - це дещо більше, ніж місце для здійснення покупок. Це місце професійного зростання, активного соціального життя, місце зустрічей та спілкування, місце прояву творчості та креативу.

 

 

P.S.

• Координатор акції, автор текстового супроводу дефіле – консультант міні-проєкту «Школа молодого споживача» Константінова Н.В.

• Режисер дефіле – Сизонова Дар’я.

зміст

***********************************

2017-2018 навчальний рік

 

ПЕРШІ КРОКИ ПЛІДНОЇ СПІВПРАЦІ

 

З початку навчального року активісти волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» розширяють масштаби своєї зовнішньої діяльності через винайдення нових векторів цікавого та корисного співробітництва не тільки з торговельними підприємствами, а і бізнесовими, владними структурами міста з метою професійної адаптації студентів-випускників до вимог сучасного бізнес-середовища.

На початку вересня, задля підвищення рівня фахової компетентності та обізнаності студентів КДКЕТ щодо стану розвитку підприємництва в м. Кривому Розі та інновацій в торговельно-комерційній сфері, викладачі-координатори волонтерського проєкту вийшли з пропозицією до Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради щодо організації системної співпрацю через участь студентів в проведенні соціальних досліджень, моніторингу підпорядкованих управлінню галузей, організацію та проведення спільних заходів, що спрямовані на підвищення конкурентоспроможності випускників КДКЕТ в сфері торгівлі та послуг.

 

 

На теперішній час вже відзвітовано про виконання першого завдання Управління розвитку підприємництва (що націлене на пробудження професійно орієнтованої соціальної активності студентів) – проведено масштабний моніторинг виконання вимог 5-ти муніципальних проєктів криворізькими виробниками харчової продукції та торговельними підприємствами (загальна кількість об’єктів перевірки – більше ніж 400!):

 

Марка якості «Криворіжжя» (започаткований в 2012р., націлений на популяризацію натуральної продукції місцевих товаровиробників, корисної для здорового харчування споживачів);

«Найкраще – дітям» (започаткований в 2007р., метою якого є соціальний захист сімей, в яких виховуються діти-інваліди та онкохворі діти через надання дисконту в об’єктах бізнесу);

«Зігріємо турботою ветерана» (діє з 2014 р. з метою додаткового соціального захисту інвалідів війни);

«Кривий Ріг – місто дитячих розваг» (діє з 2017 р. - забезпечує змістовне дозвілля для дітей пільгових категорій);

«Бізнес-клімат Криворіжжя» (започаткований цього року, націлений на вдосконалення форм і методів підтримки підприємництва)

 

 

Приємно зазначити, що вся підготовлена студентами та викладачами інформація викликала ділову зацікавленість та отримала позитивний відгук фахової аудиторії, а пропозиції щодо підвищення ефективності впровадження муніципальних проєктів було взято до уваги керівництвом Управління.

 

Вважаємо, що це говорить про високий рівень довіри нашої галузевої владної структури до відповідальності та професіоналізму КДКЕТ. А взаємна користь від співпраці очевидна –

 

Управління:

 

- на базі КДКЕТ матиме потужний майдан для інформаційно-просвітницької діяльності та розбудови кадрової платформи своєї галузі;

- отримає професійно зорієнтований загін студентів-волонтерів, який, за координації компетентних викладачів, здатен виконати любі масштабні завдання для міста.

 

КДКЕТ та активісти «Школи молодого споживача» матимуть можливість:

 

- отримувати новітню інформацію щодо стану розвитку підприємництва та торгівлі в Кривому Розі;

- через «польові» дослідження та різноманітні професійно-навчальні заходи адаптувати наших студентів та випускників до вимог сучасної торговельної галузі та підприємницького середовища;

- залучати спеціалістів Управління до організації та проведення спільних заходів різних напрямів та форм; встановлювати ділові зв’язки з необхідними торговельними організаціями, комерційними структурами та ін.

 

І, звичайно, ми впевнені, що цим напрямом роботи зможемо поповнити скарбничку успішного досвіду волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» щодо іміджевої підтримки КДКЕТ на тренах рідного міста.

зміст

***********************************

«ВІД ЯКОСТІ ТОВАРІВ ДО ЯКОСТІ ЖИТТЯ!»

 

- саме під таким гаслом до Всесвітнього дня якості 31 жовтня 2017 року проведено сумісний захід професійного клубу «Споживач та ринок» та волонтерського проєкту «Школа молодого споживача».

 

 

Експертами з якості виступили студенти групи ПТБ-17-2, а їх координаторами – викладачі товарознавчо-комерційних дисциплін Осадча І.А. та Захарченко Т.Й. Численна глядацька аудиторія була представлена учнями 9-10 класів ЗСШ №113 та 35.

 

 

Мета заходу: підвищення значення високої якості продукції; активізація діяльності, що спрямована на привернення уваги до проблем якості; ознайомлення студентів та школярів з основними правами і можливостями, які надає споживачам діюче законодавство; формування навичок свідомого вибору якісних товарів та послуг.

зміст

***********************************

15 березня в КДКЕТ традиційно до Всесвітнього дня захисту прав споживачів проведено відкрите розширене засідання професійного клубу «Споживач та ринок» - Круглий стіл на тему: «МОЛОДЬ ЗА ПРАВА СПОЖИВАЧІВ: ОБІЗНАНІСТЬ, ІНІЦІАТИВА, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ» (організатор – Константінова Н.В., студенти-волонтери «Школи молодого споживача»).

 

Організація подібних масштабних просвітницьких заходів вже стала доброю традицією для навчального закладу. Їх головна мета – популяризація споживчої освіти серед учнівської, студентської молоді та широкого загалу через консультативну та інформаційно-просвітницьку діяльність, а також впровадження інноваційних форм вдосконалення фахових компетентностей студентів технікуму.

 

 

Гостями та рівноправними учасниками Круглого столу стали студенти, викладачі, співробітники КДКЕТ, представники владних, галузевих структур та фахівці організацій, що безпосередньо займаються реалізацією системи захисту прав споживачів в Кривому Розі.

 

Поштовхом до активного обговорення системи захисту прав споживачів в Україні та Кривому Розі став аналіз результатів соціологічних досліджень, проведених студентами-КДКЕТівцями, активістами волонтерського проєкту «Школа молодого споживача», та, як результат, створений ними узагальнений Портрет Українського Споживача (на жаль, недостатньо обізнаного в сфері реалізації своїх прав).

 

 

Історія споживацького руху. Законодавча база та система захисту прав споживачів в Україні Кривому Розі. Досвід роботи Першого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з питань захисту прав споживачів. Загальнонаціональний правопросвітницький проєкт Мінюсту «Я МАЮ ПРАВО!». Фахова експертиза якості товарів - підстави, особливості, наслідки. Марка якості «Криворіжжя» - муніципальний проєкт у дії. Ці тематичні рубрики, розкриті за допомогою гостей та учасників заходу, були інформаційно насиченими, пізнавальними та практично корисними.

 

 

В результаті роботи Круглого столу було досягнуто загальної згоди щодо важливості активної роботи за напрямами:

 

• підвищення обізнаності учнівської молоді з питань прав споживачів;

• виховання споживчої гідності, грамотної споживчої поведінки та культури;

• отримання навичок реалізації консьюмерських прав у повсякденному житті, здійснення свідомого вибору товарів чи послуг.

 

Всі учасники заходу дуже позитивно сприйняли створений волонтерами та активістами професійного клубу «Споживач та ринок» «Споживацький маніфест» та висловили сподівання на подальшу ефективну співпрацю в системі захисту прав споживачів.

 

зміст

***********************************

16 березня в ЗОШ №119 з нагоди ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ презентовано тематичну програму волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача», що діє в рамках волонтерського руху «Територія студентських ініціатив».

 

Студенти-волонтери групи ПТБ-17-2 разом з викладачами-координаторами Захарченко Т.Й. та Осадчою І.А. ознайомили старшокласників з історією споживацького руху, сучасною законодавчою базою, що захищає права покупців.

 

 

Цікаві, інформаційно насичені відеоролики та презентації ознайомили школярів з методами запобігання конфліктних ситуацій у супермаркетах; вимогами щодо якості продовольчих та непродовольчих товарів (акцент було зроблено на продукції кращих місцевих виробників - переможців конкурсу «Марка якості «Криворіжжя»).

 

Найбільший інтерес у школярів викликала рубрика «Споживацька лабораторія», де команда волонтерів продемонструвала найпростіші способи перевірки якості харчових продуктів в домашніх умовах, проінформувала як не бути ошуканими при виборі товарів в магазинах та на ринках.

 

 

Зацікавленість, вдячність та позитивні емоції школярів стали кращою нагородою для організаторів заходу.

зміст

***********************************

19 квітня 2018р., продовжуючи просвітництво учнівської молоді з питань прав споживачів та якості товарів, волонтери міні-проєкту «Школа молодого споживача» побували у Криворізькому науково-технічному металургійному ліцеї №16.

 

 

Студенти-волонтери групи ПТБ-17-2 разом з викладачами-координаторами Захарченко Т.Й. та Осадчою І.А. визначили мету заходу підвищення значення високої якості продукції; активізація діяльності щодо привернення уваги до проблем якості; ознайомлення студентів та школярів з основними правами і можливостями, які надає споживачам діюче законодавство; формування навичок свідомого вибору якісних товарів та послуг.

 

Як завжди, родзинкою заходу стала рубрика «Споживацька лабораторія», де команда волонтерів продемонструвала найпростіші способи перевірки якості харчових продуктів та надала школярам рекомендації правильного вибору товарів в магазинах та на ринках.

 

зміст

***********************************

 

18 травня 2018 року в рамках заходів Дня Європи у Кривому Розі вперше проводився ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ-ФЕСТИВАЛЬ «МОЛОДЬ ЯК ЧИННИК ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ МІСТА», призначенням якого було підвищення згуртованості молоді, активізація та вмотивування реалізовувати власні ініціативи за допомогою побудови конструктивного діалогу, обміну досвідом, презентації локальних програм підтримки молоді, ознайомлення з найкращими молодіжними ініціативами Кривого Рогу.

 

 

В продовження форуму, офіційна частина якого пройшла в сесійній залі виконкому Криворізької міської ради, у парку «Героїв» відбулася масштабна презентація найяскравіших молодіжних проєктів та ініціатив від місцевих вишів, установ, громадських організацій та об’єднань.

 

Від Саксаганського району презентувати свої досягнення для широкого молодіжного загалу мав честь молодіжний ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЄКТ «ПОКОЛІННЯ НЕБАЙДУЖИХ» волонтерського руху «Територія студентських ініціатив» Криворізького державного комерційно-економічного технікуму, а точніше його два найактивніші міні-проєкти – «ПРОБЛЕМИ СОЦІУМУ» (викладачі-координатори: Галямар В.О., Біла І.В.) та «ШКОЛА МОЛОДОГО СПОЖИВАЧА» (викладачі-координатори: Константінова Н.В., Осадча І.А.).

 

 

І це не випадково, адже суспільні проблеми, які висвітлюють та до вирішення яких долучаються волонтерські команди цих міні-проєктів на рівні району, міста, країни, в безмежжі інтернет-простору (в т.ч. через партнерську співпрацю з відповідними галузевими підприємствами, громадськими організаціями, владними структурами) є натепер дуже актуальними.

 

Через свою активну консультативну та інформаційно-просвітницьку діяльність серед студентської та учнівської молоді КДКЕТівці прагнуть змінити на краще моделі суспільної поведінки, звернути увагу молодих на проблеми сучасного соціуму, розвивати ранню соціальну активність, правову обізнаність, виховувати у юнацтва почуття самосвідомості, власної значущості та творчої ініціативи.

 

 

Ми горді тим, що змогли підтвердити позитивний імідж рідного навчального закладу, адже не тільки керівництво міста, а і численні відвідувачі наших волонтерських локацій відмітили креативний підхід КДКЕТівців до створення атмосфери «ділового свята», привітність та злагоджену командну роботу всіх учасників. До речі, це стало також і непоганим профорієнтаційним меседжем від нашого студентства для всіх зацікавлених.

 

Оригінальні ідеї презентації кожного з міні-проєктів (оформлення локації, стратегічна мета, форми роботи, досягнення, виклики та перспективи, відеодемонстрації та майстер-класи, інформаційно-роздатковий матеріал) були вдало поєднані єдиною концепцією волонтерського руху КДКЕТ: «МИ – ПОКОЛІННЯ НЕБАЙДУЖИХ!»

 

 

А попереду ще стільки нових векторів діяльності, суспільно корисних задумів та справ, стільки цікавих партнерських пропозицій! І все це для юних волонтерів у радість та по силах!

зміст

***********************************

2018-2019 навчальний рік

 

ЯКІСНО ЖИТИ – КРАЇНУ ЛЮБИТИ: КДКЕТ відмічає Всесвітній день якості!

 

 

В другий четвер листопада щорічно в багатьох країнах світу, в т.ч. і в Україні за ініціативою Європейської організації якості та Організації Об'єднаних Націй відзначається Всесвітній день якості. В цей день сумлінні виробники за підтримки громадських організацій влаштовують численні виставки, проводять різноманітні заходи, покликані привернути увагу суспільства до питань якості, підкреслити її важливість.

 

Не залишилися осторонь і волонтери міні-проєкту «Школа молодого споживача», що організували 8 листопада 2018 року в КДКЕТ низку заходів, присвячених Всесвітньому дню якості.

 

 

 

Зранку студенти-волонтери вітали всіх присутніх зі святом, роздавали просвітницькі листівки та буклети. В холі І поверху працювала «Експрес-лабораторія» з перевірки якості харчових продуктів найпростішими способами. Всі бажаючі дізналися як відрізнити сир від сирного продукту, масло від спреду, якісний майонез від неякісного.

 

Продовжило свято відкрите засідання професійного клубу «Споживач та ринок» за темою «Якісно жити – країну любити».

 

Експертами з якості на заході виступили активісти клубу та волонтери «ШМС» з груп ПТБ-17-2 та ПТБ-18-1, а їх координаторами – викладачі товарознавчо-комерційних дисциплін Осадча І.А. та Захарченко Т.Й. Численна глядацька аудиторія була представлена учнями 9-11 класів ЗСШ №118, 119 та КЦМЛ №16.

 

 

Інформаційний дайджест «Маркетингові хитрощі продажів». Демонстрація елементів ціни на товари. Дослідження «Голосуємо гривнею». Проєкт «Марка якості Криворіжжя». Експрес-лабораторія «Якість понад усе». Вікторина «Вгадай продукт».

 

Організатори заходу поставили на меті донести до свідомості присутніх важливість високої якості товарів для здоров'я та життя людини, допомогти зорієнтуватись при виборі товарів, визначати якість харчів в домашніх умовах.

 

Протягом заходу студентам-експертам та викладачам таки вдалось переконати присутніх, що якість товарів – це не лише рівень комфортності та задоволеності споживачів, а й їх здоров’я та безпека.

 

Волонтери «Школи молодого споживача» приєднуються до світової ініціативи святкування Всесвітнього дня якості, бажають усім якнайменше стикатися з неякісними товарами та мають надію, що споживач, озброєний знанням своїх прав та обов’язків, умінням їх реалізувати, зможе відстояти свої інтереси і буде гідно протистояти несумлінному продавцеві.

зміст

***********************************

Творча майстерня «Знай та відстоюй права споживачів»

 

03.12.2018р. до Міжнародного дня волонтера, в рамках професійного клубу «Споживач та ринок» відбулася творча майстерня «Знай та відстоюй права споживачів». Очолила майстерню Кожемяка Наталя Євгенівна, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Організатори – викладачі спецдисциплін циклової комісії торгівлі та підприємництва, координатори волонтерських міні-проєктів «Проблеми соціуму» та «Школа молодого споживача» Галямар В.О., Біла І.В., Осадча І.А. Учасники – студенти І, ІІ, ІІІ курсів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

 

 

Всі присутні говорили про захист прав споживача, його поведінку в рамках закону, права та обв’язки учасників ринку. В рамках заходу між студентами та фахівцями в сфері права, викладачами спецдисциплін відбувся обмін думками, знаннями, творчими знахідками.

 

 

Тренінгові вправи, робота в команді, творчі завдання, відеолекторій створили теплу продуктивну атмосферу, в рамках якої кожен прийшов до висновку, що відстоювати права споживача не тільки можна та потрібно, але ще й корисно. Результатом роботи в майстерні стали не тільки реальні знання та вміння, важливим видався сам процес збагнення істини й створення власного творчого продукту. Студенти охоче працювали над спільними завданнями, проявивши командний дух та жагу до лідерства, і ще з більшим задоволенням презентували власноруч створені корисні та яскраві пам’ятки споживача. Всі ще раз переконалися у мудрості слів видатного українського поета Василя Стуса: «Знання ваших прав – ваша сила».

 

 

Отриманні знання та вміння студенти зможуть використовувати не тільки в подальшій професійній діяльності, а і у рамках волонтерства шляхом інформаційно-просвітницької роботи.

 

Одна з чудових якостей сьогоднішньої майстерні - це відчуття свободи творчості та повноцінного життя, що пережили і запам'ятали учасники. Воно виключило сухий академізм правових дисциплін і увійшло у духовний досвід студентів та викладачів, тобто стало частиною культури кожної особистості. Знай та відстоюй свої права, допомагай іншим!

 

 

зміст

***********************************

Волонтери КДКЕТ – школярам міста: креативні форми правового просвітництва учнівської молоді

 

10 грудня 2018 року в рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди Всесвітнього дня прав людини в Центрі дитячої та юнацької творчості «Дружба» відбулася масштабна суспільно корисна подія - Правовий квест для школярів «Я маю право!» (в рамках однойменного загальнонаціонального правопросвітницького проєкту, що реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги). Цей грандіозний захід для школярів міста був організований Першим криворізьким центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Юридичною клінікою Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана».

 

 

Правовий квест - велика колективна справа, адже щоб його програма перетворилась на яскравий калейдоскоп корисної інформації та цікавих подій, свої зусилля об'єднали багато небайдужих фахівців державних та громадських установ:
 

 

Одним із співорганізаторів цього пілотного для нашого міста заходу став Криворізький державний комерційно-економічний технікум, добре відомий як осередок багатовекторної інформаційно-просвітницької діяльності в т.ч. через активну роботу молодіжного волонтерського руху «Територія студентських ініціатив».

 

Десять квест-команд змагалися за звання найдопитливіших, найспритніших, найобізнаніших в царині прав дітей. Вісім різноманітних тематичних локацій від співорганізаторів пропонували їм свою інформацію та цікаві завдання до виконання.

 

 

Свій особистий погляд на проблеми реалізації та захисту прав молоді, нестандартний підхід у правопросвітництві школярів під час проведення квесту продемонстрували волонтери міні-проєктів «Проблеми соціуму» та «Школа молодого споживача». Разом із викладачами-консультантами Галямар В.О., Білою І.В., Константіновою Н.В., Осадчою І.А. вони не тільки організували «фірмову» видовищну локацію «Захист прав споживачів» (до речі, це був наймасштабніший майданчик заходу), цікаві завдання для школярів, майстер-класи, міні-виставку студентських робіт та просвітницьку програму, а і представили власну завзяту студентську команду для участі у квесті.

 

 

У рамках заходу була вдало реалізована насичена інформаційно-культурна програма: поезія та пісні, театр одного актора, перегляд документального кіно та відеороликів, дискусії, тренінги щодо прав людини.

 

Волонтери КДКЕТ запропонували до перегляду та обговорення студентські соціальні ролики власного виробництва, а у фіналі – об’єднали широкий загал емоційним виконанням на великій сцені створеної спеціально до заходу пісні «Споживацький маніфест».

 

 

Як результат маємо: для технікуму - Подяку за активну участь в організації Правового квесту від директора Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; для студентської квест-команди - Диплом учасника Правового квесту; а для волонтерів-КДКЕТівців – море позитивних емоцій та щиру впевненість у величезній просвітницькій, виховній та мотиваційній ролі подібних заходів. Адже навчати дітей, учнівську молодь правам людини треба саме сьогодні, щоб вони схотіли та спромоглись змінити нашу країну, світ на краще завтра!

 

Отже, робимо висновки: всім проєктам молодіжного волонтерського руху «Територія студентських ініціатив» слід активніше долучатися до подальшої реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право» і вбачати своїм завданням через власну інформаційно-просвітницьку діяльність підвищувати рівень правових знань учнівської молоді у різних сферах життя, пробуджувати правову свідомість та бажання захищати свої права.

 

БУДЬМО РАЗОМ НА ШЛЯХУ ДО ГІДНОГО МАЙБУТНЬОГО!

You Tube   Facebook

зміст

***********************************

СВЯТКУЄМО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

 

 

15 березня 2019 року КДКЕТівці разом із світовою спільнотою традиційно відмітили Всесвітній день захисту прав споживачів. За ініціативи волонтерів міні-проєкту «Школа молодого споживача» (координатор – Константінова Н.В.) в рамках професійного клубу «Споживач та ринок» організовано роботу Круглого столу на тему: «УКРАЇНСЬКИЙ СПОЖИВАЧ У ЗАКОНОДАВЧОМУ ПОЛІ: СИСТЕМА ЗАХИСТУ, РИЗИКИ ТА ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ».

 

Головна мета заходу – популяризація споживчої освіти серед учнівської, студентської молоді та широкого загалу через консультативну та інформаційно-просвітницьку діяльність.

 

 

 

 

Учасниками Круглого столу стали студенти, викладачі та співробітники КДКЕТ, а головними гостями - фахівці структур, що безпосередньо займаються реалізацією системи захисту прав споживачів та безпекою харчових продуктів в Кривому Розі (Савенко Ніна Валеріївна – начальник відділу з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому; Семенова Тетяна Іванівна – лікар з гігієни харчування відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Криворізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області).

 

Волонтери «Школа молодого споживача» запропонували до обговорення гостям та аудиторії низку цікавих рубрік (Історія споживацького руху. Портрет Українського Споживача. Законодавча база та система захисту прав споживачів в Україні та Кривому Розі. Загальнонаціональний правопросвітницький проєкт Мінюсту «Я МАЮ ПРАВО!». Контроль якості харчової продукції - підстави, особливості, наслідки), активне обговорення яких супроводжувалось результатами досліджень, інформаційно насиченими презентаціями, пізнавальними відеосюжетами.

 

 

В результаті роботи Круглого столу було досягнуто загальної згоди щодо важливості подальшої спільної роботи в напрямку підвищення обізнаності учнівської молоді з питань прав споживачів; виховання споживчої гідності, відповідальності та культури; отримання навичок реалізації консьюмерських прав у повсякденному житті, здійснення свідомого вибору товарів чи послуг.

 

Аудиторія позитивно сприйняла виконаний волонтерами гімн «Школи молодого споживача» - «Споживацький маніфест» та підтримала концепцію - «ЦИВІЛІЗОВАНИЙ СПОЖИВАЧ – ГРАМОТНИЙ СПОЖИВАЧ!» як поштовх до дії, стимул споживацької активності та принциповості!

 

 

Відео.

зміст

***********************************

 

ЗАХИЩАЄМО ПРАВА СПОЖИВАЧІВ ЧЕРЕЗ СОЦІАЛЬНУ РЕКЛАМУ

 

10 квітня 2019 року на базі Криворізького коледжу економіки та управління ДВНЗ КНЕУ ім. Вадима Гетьмана відбувся ІІІ Регіональний студентський фестиваль соціальної реклами «Технології перетворення світу – погляд молоді» серед студентів технікумів та коледжів Північного регіону Кривого Рогу, в якому взяли участь і волонтери міні-проєкту «Школа молодого споживача» (керівник - координатор проєкту, викладач спецдисциплін Константінова Н.В.).

 

 

Даний захід мав за мету виявлення та розвиток обдарованих студентів, стимулювання їх творчого самовдосконалення, формування соціальної відповідальності та активної життєвої позиції, вміння аргументувати власну точку зору.

 

Загалом, на розсуд аудиторії та журі було представлено 62 студентські рекламні роботи з 5-ти навчальних закладів згідно номінацій: «Оригінал-макет друкованої реклами», «Реклама у вигляді презентацій», «Відеореклама», «Слоган-реклама». Учасники Фестивалю емоційно та яскраво захищали свої рекламні роботи, привертаючи увагу аудиторії до значущих соціальних проблем Криворіжжя, України та світу в цілому, підкреслюючи важливість соціально-відповідальної, громадської позиції молоді.

 

Волонтери «ШМС», студентки гр. РС-18-2 Нікіфорова Анна, Бондаренко Катерина та Присяжнюк Марія підготували та творчо захистили серію соціальних плакатів під загальною тематикою «Захист прав споживачів».

 

 

Пишаємося, що перемогу в номінації «Слоган-реклама» виборола волонтер «Школи молодого споживача», студентка гр. ХТ-16-2 Янко Катерина з авторський віршем та захистом-презентацією «Живи яскраво!»

 

зміст

***********************************

2019-2020 навчальний рік

 

Участь волонтерів «Школа молодого споживача» у Фестивалі професій «KrivbassCitiSkills»

 

 

21 вересня 2019 р. викладачі та студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму взяли участь у міському профорієнтаційному інтерактивному дитячому заході «Фестиваль професій «KrivbassCitiSkills», що проходив за підтримки виконкому Криворізької міської ради та громадської організації «Криворізька фундація майбутнього», з метою привернути увагу дітей та молоді до фахового різноманіття та спробувати свої сили у різних сферах професійної діяльності.

 

Фахівці КДКЕТ долучились до роботи локації за профілем «Економіка, банківська сфера, торговельно-ресторанний сервіс»

 

В команді КДКЕТівців, що яскраво представляли спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та професію «товарознавець-комерсант» активно працювали волонтери «Школи молодого споживача». Гості фестивалю (і дорослі, і школярі, і малеча) мали змогу відвідати студентську експрес-лабораторію із визначення якості продуктів, майстер-класи із пакування подарунків, японського мистецтва «Фурошики», правильного вибору взуття.

 

 

На арт-майданчику «Дизайн одягу» волонтери зібрали величезну ватагу дітей, охочих спробувати себе в якості дизайнерів. Логічні та рухомі ігри, кросворди, товарні лайфхаки від студентів-товарознавців щиро зацікавили школярів всіх вікових категорій. А це означає, що і профорієнтація молоді, і інформаційне просвітництво споживачів може проходити в різних формах, бути цікавим та корисним.

 

Наприкінці заходу команда КДКЕТ переконалася, що у Кривому Розі є чимало прихильників торговельно-економічної галузі, значить за її спеціальностями – наше майбутнє!

зміст

***********************************

Професійне навчання студентів-волонтерів через співпрацю із флагманами українського рітейлу

 

6 листопада 2019 року департаментом якості компанії METRO Cash & Carry Україна у партнерстві із Першою Українською Асоціацією Шеф-кухарів було проведено перший із циклу навчально-практичних семінарів «Стандарти системи НАССР: основні положення розробки та впровадження для клієнтів HoReCa». Разом із представниками закладів сфери індустрії гостинності та торгівлі м. Кривого Рогу активними слухачами заходу стали і студенти КДКЕТ - волонтери міні-проєкту «Школа молодого споживача» разом із своїми координаторами, викладачами спецдисциплін Константіновою Н.В. та Осадчою І.А.

 

Компанія METRO Cash & Carry одна з перших, згідно українського законодавства, із 2017 року ефективно застосовує на своїх підприємствах європейську модель контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів – НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points – «Аналіз ризиків і критичні точки контролю»). Тому цілком логічно, що саме METRO взяла на себе ініціативу партнерського просвітництва для підприємств виробництва, торгівлі та індустрії гостинності, а також закладів вищої освіти щодо тонкощів НАССР та успішного впровадження цієї системи локальнимии рітейлерами.

 

 

Користь від участі в професійному семінарі означеної тематики і для викладачів, і для студентів технікуму очевидна, адже питання контролю якості продукції, концентрація уваги на процесах і умовах виробництва, які є критичними для безпеки харчових продуктів, питання захисту кінцевих споживачів від можливих ризиків є провідними при вивченні багатьох товарознавчо-комерційних дисциплін.

 

Крім того, для інформаційно-просвітницької волонтерської діяльності таке поглиблення отриманих теоретичних знань завжди є корисною справою. Але якщо до цього процесу долучаються суперпрофесіонали-практики (такі, як спікер заходу Ірина Хоботня, начальник департаменту якості компанії METRO Cash & Carry) – ефективність підвищується в рази. І саме формат семінару-коучингу, обраний нашими партнерами, сприяв вдосконаленню фахових компетентностей у студентів-волонтерів, підвищенню рівня їх споживчої обізнаності та комунікаційних навичок.

зміст

***********************************

Правопросвітництво учнівської молоді:

ефективність та креативність волонтерської діяльності КДКЕТ

 

 

11 грудня 2019 року в рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди Всесвітнього дня прав людини в Центрі дитячої та юнацької творчості «Дружба» відбулася наймасштабніша правопросвітницька подія року – загальноміський Правовий квест для школярів «Я маю право!».

 

Цей грандіозний захід для школярів Кривого Рогу ініціював та вже вдруге організував Криворізький місцевий центр безоплатної правової допомоги разом із численними партнерами.

 

 

Цьогоріч свої зусилля об'єднали небайдужі фахівці більше двох десятків державних та громадських установ! Представники поліції, вишів юридичного спрямування, центрів пробації, судів, громадських організацій та фондів, освітніх закладів та ЗМІ – всі вони єдиною командою створили для школярства захоплююче супер-дійство, яскравий калейдоскоп цікавих квестових завдань, життєво корисної інформаційної та бадьорої розважальної програми. І все це – у правовому форматі!

 

 

Приємно, що вже другий рік одним з найактивніших співорганізаторів квесту визнано Криворізький державний комерційно-економічний технікум. І це не дивно, адже КДКЕТ добре відомий як осередок багатовекторної інформаційно-просвітницької діяльності в т.ч. через активну роботу молодіжного волонтерського руху «Територія студентських ініціатив».

 

І вже вдруге волонтерські міні-проєкти «Проблеми соціуму» та «Школа молодого споживача» (викладачі-координатори Константінова Н.В., Біла І.В., Осадча І.А.) дружним гуртом представляли навчальний заклад не тільки через організацію фірмової локації «Захист прав споживачів» із правовою вікториною, експрес-лабораторією споживчих досліджень та «Сортувальною станцією», а і через участь у правовому квесті завзятої команди студентів-першокурсників (дякуємо волонтерам-новачкам групи ПТБ-19-1!).

 

 

Двадцять шкільних квест-команд 8-11-х класів з усіх районів міста змагалися за звання найдопитливіших, найспритніших, найобізнаніших в царині прав дітей. Двадцять три різноманітні тематичні локації від співорганізаторів пропонували їм цікаві, часом карколомні завдання та правопросвітницьку інформацію.

 

Все було динамічно, позитивно, ефективно.

 

 

Як результат маємо:

 

• для технікуму – масштабне профорієнтаційне поле (20 шкіл та вихід через ЗМІ на широку аудиторію); Подяку за активну участь в організації «Правового квесту-2019» та Кубок за зайняте 3 місце у загальноміському конкурсі соціальної реклами «Я маю право!» (номінація «Соціальний плакат» - Акімова Карина, ПТБ-17-1) від Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

• для студентської квест-команди - Диплом учасника Правового квесту та фірмові значки «Право з тобою!» від організаторів системи безоплатної правової допомоги;

• і загалом, для волонтерів-КДКЕТівців - море позитивних емоцій та щиру впевненість у величезній просвітницькій, виховній та мотиваційній ролі подібних заходів. Адже готовність і потребу у молоді захищати свої права варто плекати змалечку.

 

Об'єднуймо зусилля для правопросвітництва і ми змінимо країну на краще!

 

зміст

***********************************

Лайф-коучинг «СПОЖИВЧИЙ ЗАХИСТ: ГОЛОВНІ ГРАВЦІ ПРАВОВОГО ПОЛЯ»

 

 

 

 

10 березня 2020 року в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі традиційно з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів проведено розширене засідання професійного клубу «Споживач та ринок» та волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» - лайф-коучинг «СПОЖИВЧИЙ ЗАХИСТ: ГОЛОВНІ ГРАВЦІ ПРАВОВОГО ПОЛЯ» (організатор заходу – координатор волонтерського міні-проєкту, викладач спецдисциплін Константінова Н.В.).

 

 

 

 

 

Цьогоріч інформаційно-просвітницька складова волонтерської програми «Школи молодого споживача» (що призначалась студентам-першокурсникам спеціальності «ПТБ») була доповнена елементами ділової гри та тренінгу, орієнтованих на більш «досвідчених» волонтерів та слухачів Школи лідерства КДКЕТ.

 

І якщо студенти стали основними гравцями на правовому полі, то їх головним коуч-тренером виступила Наталія Кожемяка - заступник начальника відділу правопросвітництва Криворізького місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

Історія світового споживчого руху. Дайджест-презентація правопросвітницької діяльності «Школи молодого споживача». Інформаційні відео від Мінюсту України в рамках проєкту «Я маю право!». Ці рубрики теоретично підготували аудиторію до другої, практичної частини заходу.

 

 

Формат коучингу (в перекладі з англійської coaching - тренування або спільне досягнення) був орієнтований на активну командну роботу студентської аудиторії в процесі вирішення конкретних практичних ситуацій, що пов’язані із порушенням споживчих прав в сфері торгівлі, транспортних, комунальних послуг. Самостійно шукали нормативну інформацію в Інтернеті та правопросвітницьких буклетах. Доводили свою правоту, реагували на зауваження коуча, конструктивно рефлексували. Було цікаво та результативно.

 

 

А результат полягав не тільки у підвищенні споживчої грамотності студентської аудиторії, а і мотивуванні «першачків» до активної життєвої позиції та волонтерської діяльності в рамках інформаційно-просвітницького проєкту «Школа молодого споживача».

 

Р.S. Пропонуємо всім зацікавленим корисну споживацьку інформацію за посиланням - ВІДЕО

 

Проєкт Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». Інформер восьмої програми. Тема: Захист прав споживачів

 

Проєкт Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер шостої програми. Тема: Житлово-комунальні послуги

 

Проєкт Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер одинадцятої програми. Тема: Протидія домашньому насильству

 

Проєкт Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер 5-ї програми. Тема: Виплата заборгованості зарплати

 

Проєкт Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер 17 програми. Тема: Споживчі кредити

зміст

***********************************

2020-2021 навчальний рік

 

Волонтерський SmartMob «Дізнавайся, споживач!»

 

16 жовтня у світі відзначають Всесвітній День продовольства (World Food Day). Це свято з 1979 року значиться в списку заходів планетарного масштабу і націлене на збільшення обсягу знань населення планети про стан глобальної продовольчої проблеми. Одним із основних завдань WorldFoodDay є акцентування уваги соціуму на виробництві якісних продуктів харчування.

 

Цього року свято проходить під егідою теми «Стійкі продовольчі системи як інструмент забезпечення продовольчої безпеки та харчування». В цей день у різних куточках світу організовують різні благодійні акції, проводять конференції з метою обговорення гострих проблем.

 

Основним вектором діяльності міні-проєкту «Школа молодого споживача» Криворізького державного комерційно-економічного технікуму є інформаційно-просвітницька робота. Тому 16 жовтня 2020р. студенти-волонтери групи ПТБ-20-3 разом із консультантами міні-проєкту Захарченко Т.Й. та Осадчою І.А. провели SmartMob «Дізнавайся, споживач!» до Всесвітнього Дня продовольства.

 

Головна мета просвітницького заходу – активізація діяльності, що спрямована на привернення уваги до проблем якості; ознайомлення жителів м. Кривого Рогу з основними правами і можливостями, які надає споживачам діюче законодавство; формування навичок безпечного вибору продуктів харчування.

 

 

зміст

***********************************

10 березня 2020 року в Криворізькому фаховому коледжі торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу (раніше – Криворізький державний комерційно-економічний технікум) з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів проведено розширене засідання професійного клубу «Споживач та ринок» та волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» - правовий тренінг «СПОЖИВАЧ І НОВА РЕАЛЬНІСТЬ: ЗАХИСТ ПРАВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ» (організатор заходу – координатор волонтерського міні-проєкту, викладач спецдисциплін Константінова Н.В.).

 

 

Цьогоріч, через карантинні обмеження, серед гостей не було школярів. Тому інформаційно-просвітницька програма заходу була спрямована на студентів-першокурсників спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

 

А головним тренером-консультантом для команди «новачків» виступила Наталія Кожемяка - заступник начальника відділу правопросвітництва Криворізького місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

Історія світового споживчого руху. Дайджест-презентація багатовекторної діяльності «Школи молодого споживача». Інформаційні відео від Мінюсту України в рамках проєкту «Я маю право!». Нові споживчі реалії в умовах карантину. Фахові поради правового захисту та шляхи боротьби з інтернет-шахрайством від Наталії Кожемяки.

 

Ці рубрики теоретично підготували аудиторію до другої, практичної частини заходу.

 

 

Формат правового тренінгу був орієнтований на активну командну роботу студентської аудиторії в процесі вирішення практичних ситуацій, що пов’язані із порушенням споживчих прав в сфері торгівлі, транспортних, фінансових, комунальних послуг. Самостійно шукали нормативну інформацію в Інтернеті та правопросвітницьких буклетах. Доводили свою правоту, реагували на зауваження тренера, конструктивно рефлексували. Завантажили та використовували новий мобільний застосунок Foodstr, який за штрихкодом аналізує харчові продукти на наявність шкідливих добавок (просканували улюблені смаколики). Було пізнавально, цікаво та результативно.

 

А результат полягав не тільки у підвищенні споживчої грамотності студентської аудиторії, а і мотивуванні першокурсників до активної життєвої позиції та волонтерської діяльності в рамках інформаційно-просвітницького проєкту «Школа молодого споживача».

 

Р.S. Пропонуємо всім зацікавленим корисну споживацьку інформацію. Завантажуємо безкоштовний застосунок Foodstr через Google Play Маркет та користуємося ним у магазинах!

 

 

зміст

***********************************

2021-2022 навчальний рік

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ СМАРТМОБ «РЕЦЕПТИ ЗДОРОВОГО СПОЖИВАННЯ»
 

16 жовтня у світі відзначають Всесвітній день продовольства (World Food Day). Це свято входить до списку заходів планетарного масштабу з 1979 року і націлене на збільшення обсягу знань людства про стан глобальної продовольчої проблеми. Одним із основних завдань World Food Day є акцентування уваги соціуму на виробництві якісних продуктів харчування.

 

Цьогоріч свято проходить під гаслом «Стійкі продовольчі системи як інструмент забезпечення продовольчої безпеки та харчування». 16 жовтня у різних куточках світу організовують благодійні акції, проводять семінари, конференції з метою обговорення гострих продовольчих проблеми та укріплення солідарності у боротьбі з голодом, недоїданням і злиднями.

 

 

Одним із напрямів діяльності волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» КФКТГРБ є інформаційно-просвітницька робота. Тому студенти-волонтери спеціальності ПТБ разом із консультантами міні-проєкту Константіновою Н.В., Захарченко Т.Й. та Осадчою І.А. 13 жовтня 2021р. до Всесвітнього дня продовольства провели для мешканців м-ну Ювілейний Смартмоб «Рецепти здорового споживання». А майданчиками для жвавого обміну корисною інформацією став сквер «Квітка Кривбасу», ТК «PROSPEKT», супермаркет АТБ, численні примагазинні території.

 

 

Головна мета цього інтерактивного просвітницького заходу – активізація діяльності, що спрямована на привернення уваги до проблем якості життя; ознайомлення містян із основними правами та можливостями, які надає споживачам діюче законодавство; формування навичок безпечного вибору продуктів харчування.

 

Волонтери «Школи молодого споживача» приєднуються до світової ініціативи святкування Всесвітнього дня продовольства і сподіваються, що споживач, озброєний знанням своїх прав та обов’язків, умінням їх реалізовувати, завжди зможе відстояти свої інтереси і буде гідно протистояти несумлінним виробникам та продавцям.

 

зміст

***********************************

ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «ЖИТТЯ ПІД ВЛАДОЮ ЯКОСТІ»

 

Щороку, у другий четвер листопада відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЯКОСТІ, що покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем неналежної якості товарів та послуг, гідно відзначити тих, хто щодня вибудовує високі рейтинги та споживчу довіру до своєї продукції.

 

11 листопада 2021р., з нагоди свята, в рамках роботи професійного клубу «Споживач та ринок» (керівник Осадча І.А.) та волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» (координатор Константінова Н.В.) для студентів та співробітників Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу було проведено Інтернет-конференцію «Життя під владою якості».

 

 

Учасники конференції із цікавістю дізнавалися про проблеми якості та безпеки харчових продуктів; були застережені від маркетингових хитрощів супермаркетів; озброєні сучасним мобільним застосунком Foodstr, що аналізує харчові продукти на наявність шкідливих добавок; вмотивовані до відповідального споживання та життя в стилі «ЕКО».

 

 

Віртуальний майстер-клас від гості заходу, судової експертки з якості Криворізького представництва Дніпропетровської торгово-промислової палати Лабунської О.В., озброїв аудиторію корисними знаннями щодо споживацьких помилок, можливостей та законних прав.

 

 

Рефлексуючи у підсумку, студенти відмітили важливість публічного обговорення проблем якості товарів та послуг, прийняли від організаторів виклик відповідального, обміркованого споживання. Впевнилися, що сумлінне навчання фаху, особиста відповідальність та соціальна активність є запорукою позитивних, якісних змін у багатьох сферах життя молодої людини.

зміст

***********************************

2022-2023 навчальний рік

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ відеодайджест «Стандартизація на варті якості!»

 

Щорічно 14 жовтня світова науково-технічна громадськість, починаючи з 1946 року, коли в Лондоні на конференції національних організацій зі стандартизації із 25 країн світу було засновано Міжнародну організацію зі стандартизації (ISO), відмічає ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СТАНДАРТИЗАЦІЇ (WorldStandardsDay). Мета - акцентувати важливість єдиних норм і стандартів у міжнародній економіці.

 

14 жовтня 2022 р. у Криворізькому фаховому коледжі торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу в рамках роботи інформаційно-просвітницького волонтерського міні-проєкту «Школа молодого споживача» (координатор Наталія Константінова) до Всесвітнього дня стандартизації був проведений інформаційний відео дайджест «Стандартизація на варті якості!» для студентів спеціальності «ПТБ» та «Менеджмент».

 

 

Пізнавальний калейдоскоп історичної, економічної, науково-технічної інформації вдало поєднався із міні-дискурсом «Стандарти – це мова, на якій говорить весь світ». Обговорили доцільність дотримання єдиних вимог у всіх галузях народного господарства та здобутки України - повноправного члена ISO. Усвідомили найвищу цінність стандартизації, відображену у головних гаслах організації ISO: «Стандарти єднають світ», «Стандарти створюють довіру».

 

 

Майбутні фахівці сфери торгівлі та послуг закріпили впевненість у тому, що стандартизація, метрологія, сертифікація — це складові державного технічного регулювання, які є надійною основою для захисту прав споживачів. За допомогою сучасних, гармонізованих з міжнародними нормами стандартів можна покращити якість життя та підвищити рівень економіки в країні, вони сприяють випуску високоякісної української продукції, що гідно конкурує на міжнародних ринках.

зміст

***********************************

SmartMob "WorldFoodDay в умовах воєнного стану"

 

16 жовтня 2022 р. студенти-волонтери «Школи молодого споживача» Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу (гр. ПТБ-22-1) на чолі з консультантом мініпроєкту Іриною ОСАДЧОЮ провели SmartMob "WorldFoodDay в умовах воєнного стану" до Всесвітнього дня продовольства.

 

Під час заходу учасники привернули увагу до проблем якості жителів м. Кривого Рогу та ознайомили з основними правами і можливостями, які надає споживачам чинне законодавство, сформували навички безпечного вибору харчових продуктів.

 

 

Волонтери приєднуються до світової ініціативи святкування Всесвітнього дня продовольства і сподіваються, що споживач, озброєний знанням своїх прав та обов’язків, умінням їх реалізувати, зможе відстояти свої інтереси і буде гідно протистояти несумлінному продавцеві.

зміст

 

***********************************

Ми, команда волонтерського міні-проєкту «ШКОЛА МОЛОДОГО СПОЖИВАЧА» стверджуємо:

 

Небайдужість – це не просто риса характеру, це самореалізація!

Небайдужість - це не просто рух, це результат!

Небайдужість – це не просто стиль життя, це саме життя!

БУДЬМО РАЗОМ НА ШЛЯХУ ДО ГІДНОГО МАЙБУТНЬОГО!

 

повернутись на Волонтерський проєкт