e-mail: kdketnet@gmail.com

 

Віртуальний кабінет викладачів математики

 

Математика — одна з найдревніших наук. Перші математичні уявлення і поняття людина формувала в глибокій давнині, розв'язуючи найпростіші задачі практичного характеру. Ускладнювалися форми трудової діяльності, і перед людиною поставали складніші задачі, для розв'язування яких вона формувала нові математичні поняття, створювала математичні теорії. Отже, математика розвивалася під впливом двох головних стимулів: потреб практичної діяльності людини і логіки розвитку самої математики.

 

За періодизацією видатного математика академіка А. М. Колмогорова математика пройшла чотири основні періоди розвитку.

 

 

1. Зародження математики — від глибокої давнини до VI—V ст. до н. е., тобто до того часу, коли математика стає самостійною галуззю теоретичного знання зі своїм власним предметом і методом.

 

 

 

2. Елементарна математика — від VI—V ст. до н. е. до кінця XVI ст. У цей час формувалися основні теорії, що стосуються математики сталих величин. У надрах математики сталих величин зароджувалися і розвивалися ідеї, які на кінець XVI ст. привели до створення передумов відкриття аналітичної геометрії і аналізу нескінченно малих — двох основних дисциплін класичної вищої математики. Вони вивчають вже не стани, а закономірності змінних величин.

 

 

3. Створення математики змінних величин — кінець XVI — середина XIX ст. На початку цього періоду французький учений Р. Декарт створює аналітичну геометрію, а англійський учений І. Ньютон і німецький учений Г. Лейбніц — аналіз нескінченно малих. За невеликий проміжок часу до середини XIX ст. у математиці склалися майже всі математичні теорії, які нині називають класичними основами сучасної вищої математики.

А. М. Колмогоров

 

 

Р. Декарт                                                        І. Ньютон                                            Г. Лейбніц

 

4. Сучасна математика характеризується швидким зростанням об'єму просторових форм і кількісних відношень. У зв'язку з цим розширилася сфера застосування математики, виникло багато нових математичних теорій, які привели до створення електронних обчислювальних машин. Останні стали потужним знаряддям дослідження глибинних закономірностей природи і розв'язування найскладніших задач у різних галузях практичної діяльності людини.

 

Перший період історії математики безіменний, хоча математику завжди творили люди. Саме завдяки героїчним зусиллям тисяч і тисяч першопрохідців математичного пошуку зароджувалися і формувалися найпростіші математичні уявлення і поняття. Але імена перших математиків загубилися.

 

У кожний період історії науки видатні математики є першовідкривачами невідомих раніше теорем, розв'язків задач, за якими часто відкривалися нові горизонти науки.

 

У вчених були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи, поділити трагічну долю цілих народів, які ставали жертвами кривавих воєн і політичних переворотів. Багато визначних математиків стали зразками беззавітної відданості науці, патріотами свого народу. А. Ейнштейн писав, що «...моральні якості видатних людей мають, можливо, більше значення для даного покоління і всього ходу історії, ніж чисто інтелектуальні досягнення. Останні залежать від величі характеру значно більшою мірою, ніж прийнято вважати».

 

А. Ейнштейн

 

Корисні посилання

 

Електронні підручники з математики

 

Таблиці та формули з математики

 

Тренажер усної лічби

 

 

Математичні події в КФКТГРБ

 

2020-2021 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні

 

Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020-2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідний указ оприлюднений Офісом Президента України. Детально.

 

Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.

 

Протягом 2020-2021 навчального року викладачами математики заплановано

 

Математичний вісник «М. Кравчук: «Світ знає, що Він - українець…»» (до Дня народження М. Кравчука).

 Міні-конференція «Загадковий світ математики» - пропонуємо мініпрезентації:

- Математика в архітектурі

- Математика в кулінарії

- Математика в літературі

- Математика в музиці

- Математика та спорт

Інформаційний дайджест «Геніальна жінка-математик» (до 170 річчя з Дня народження С. Ковалевської).

Математичний репортаж «Таке цікаве число П» (до Міжнародного дня числа П).

Вікторина «Математична кмітливість» (до Міжнародного дня математики).

 

**********

Числа оточують нас всюди, в основному їх використовують в математичних цілях. Деякі величини заслуговують на особливу увагу, наприклад, число "Пі", про яке кожен з нас не раз чув і навіть є Міжнародний день, присвячений цьому числу. Його святкують 14 березня.

 

Тому напередодні 11 березня 2021р., студенти Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу (раніше Криворізький державний комерційно-економічний технікум) під керівництвом викладачів математики (Верещук О.С., Лакомова О.В.) долучилися до відзначення цього незвичного для нашого закладу свята. Зранку в фойє коледжу першокурсники провели математичний репортаж «Таке цікаве число π», ставили і наукові, і жартівливі питання з історії знаменитого числа, розповідали маловідомі факти та роздавали оригінальні пам’ятки з математичними цікавинками.

 

 

Як виявилося, більшість студентів та навіть викладачів знають про це число тільки з математичного боку, а є ще й історичні, практичні та філософські аспекти цієї величини. Репортаж збурив щирий інтерес до таємниць математики та створив жвавий настрій серед молоді.


29 травня 2021 року серед студентів першого курсу, з метою перевірки математичних знань та підвищення інтелектуального рівня відбулася вікторина «Математична кмітливість», організована викладачами математики Верещук О.С. та Лакомовою О.В.

 

У ході гри використовувалась різноманітні прийоми та методи, за допомогою яких був визначений кращий гравець. Від початку до кінця гри боротьба між суперниками була напруженою – кожен намагався найшвидше дати правильну відповідь та здобути статус переможця.

 

 

Учасники виявили бажання та охоту до подібних зустрічей.


20.02.2019р. на базі Криворізького державного комерційно-економічного технікуму відбувся щорічний ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики серед технікумів та коледжів Північного регіону м. Кривий Ріг, з метою об’єднання зусиль педагогічних колективів щодо удосконалення навчально-виховного процесу, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації та заохочення студентської молоді.

 

 

Завдання для олімпіади ретельно добиралися і готувалися заздалегідь спільними зусиллями викладачів закладів освіти, а повний варіант збірника сформовано математиками Криворізького державного комерційно-економічного технікуму - Лакомовою О.В. та Верещук О.С.

 

Методист технікуму Сидоренко Н.В. звернулася з напутнім словом до учасників, відкривши основну частину олімпіади, в якій взяли участь 10 студентів.

 

Журі у складі викладачів-математиків під головуванням Л.І. Кулигіної - голови РМО викладачів математики технікумів та коледжів Північного регіону м. Кривий Ріг визначили переможців олімпіади та відзначили грамотами призерів:

 

Зайняте місце

ПІП студента- призера

Назва закладу

ПІП викладача, що підготував студента

І місце

Вижимок Вікторія Олександрівна

Криворізький державний комерційно-економічний технікум

Верещук Олена Сергіївна

ІІ місце

Горьков Олександр Максимович

Автотранспортний коледж ДВНЗ КНУ

Сухова Віра Георгіївна

ІІІ місце

Сумароков Едуард Олексійович

Індустріальний коледж ДВНЗ КНУ

Міщук Тетяна Володимирівна

 

Приємно зауважити, що серед учасників олімпіади були студенти КДКЕТ, які показали високі результати. Переможницею цьогорічних інтелектуальних змагань стала Вижимок Вікторія (гр. ХТ-18-1), яка захищатиме честь технікуму на обласному етапі.

 

Вітаємо учасників з перемогою, бажаємо й надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук і саме в математиці!

 

**********

 

3 грудня 2018р. в КДКЕТ викладачами Лакомовою О.В. та Верещук О.С. проведена міні-конференція «Цікавий світ математики». Мета конференції: показати, що математика - галузь невтомного пошуку і важкої до самозабуття праці.

 

Свої дослідницькі роботи представили студентки першого курсу: Вижимок Вікторія (гр. ХТ-18-1), Третяк Анастасія (гр. ОБ-18-1), Малиця Варвара (гр. ГС-18-1), Погрібна Валерія (гр. РС-18-1), Чугуй Валерія (гр. ГС-18-1). Доповідачі розповіли про зв'язок математики з різними галузями науки: кулінарією, військовою справою, живописом, архітектурою та музикою.

 

 

Учасники конференції поринули в цікавий світ математики, зрозуміли важливість вивчення цілої системи математичних пояснень і теорій та вміле їх використання у житті. Адже, як писав філософ А. В. Волошинов: «Математика прекрасна сама по собі, але, коли вона несе цю красу в розвиток цивілізації, це стає пошуком досконалості».

 

**********

 

3 грудня 2018р. студентсько-педагогічний колектив технікуму провели вікторину «Знавці математики та інформатики» в рамках Проекту педагогічного партнерства по впровадженню Концепції «Нова українська школа» на базі Криворізької ЗОШ №63. Зустріч відбулась з учнями 9-х класів і студентами під керівництвом викладачів Верещук О.С. та Бєлої Л. П.

 

Мета заходу: ознайомити учнів зі спеціальностями КДКЕТ, сприяти їх успішному професійному вибору та можливостям реалізації навчального і творчого потенціалу.

 

Захід пройшов у формі навчально-розважальної вікторини, у ході якої команди «Математики» та «Інформатики» змагалися в конкурсах: «Збери літери», «Питання-відповідь», «Головоломка» та «Показуха».

 

 

Учні із задоволення брали участь у конкурсах та з цікавістю сприйняли презентацію студентів про КДКЕТ. Всі отримали величезне задоволення від спілкування.

 

**********

 

7 грудня 2018р. в стінах КДКЕТ відбувся І-ий тур І-го етапу Всеукраїнської олімпіади з математики. У непростому інтелектуальному змаганні взяли участь студенти І-го курсу всіх спеціальностей. Учасники виконували завдання, підготовлені викладачами математики Верещук О.С. та Лакомовою О.В., і включали знання з наступних тем: «Функції, їхні властивості і графіки», «Степенева, показникова та логарифмічна функції».

 

За підсумками олімпіади місця розподілилися наступним чином:

 

І місце – Вижимок Вікторія, гр. ХТ-18-1;

ІІ місце – Напреєв Владислав, гр. ПТБ-18-1;

ІІІ місце – Мельник Єгор, гр. ХТ-18-2.

 

 

Вітаємо наших переможців! Бажаємо їм успіхів і звершень на наступних сходинках математичних перегонів.

 

**********