Події

 

Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років

 

У своїй багатовіковій історії наша держава пережила чимало сторінок. Однією з них був Голодомор 1932 -1933 років. Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії, але ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.

 

Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей забирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.

 

На виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 -1933 років в Україні – геноциду Українського народу», 28 листопада 2018 р. в Криворізькому державному комерційно – економічному технікумі відбулись тематичні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 -1933 років, метою яких було формування у студентів щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє. Студенти групи ВХП -15 – 1, куратор Йорж В.І., провели відкриту виховну годину на тему: «Не погасити вогонь пам’яті…».

 

 

Зі вступним словом до студентів групи ХТ-18-1 звернулася викладач української мови Йорж В.І. Вона розповіла про страхітливі наслідки людського геноциду та гірки сторінки нашої історії, які очорнені роками голодоморів, роками знущань над нашими співвітчизниками. Голодомор, цей злочин, назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Десятиліттями існувала жорстока заборона навіть згадувати про ті страшні події. Але український народ виявив стійкість. Гідно вшанувати пам'ять жертв та постраждалих від голодоморів це наш моральний борг і громадянський обов’язок. І сьогодні маленький вогник свічки об’єднує нас у молитві за душі жертв Голодомору. Вона закликала студентів бути не байдужими до цієї трагічної дати в історії українського народу, пам’ятати страшні випробування, які випали на долю нашого народу та цінувати прості житейські блага, які ми сьогодні маємо.

 

Під час виховного заходу звучали записи класичної музики « Реквієм» Моцарта, « Соната» Бетховена, « Свіча» О. Білозір. У виконанні студентів звучали тематичні композиції, які нагадали присутнім про тяжкі нелюдські випробування, які випали на долю українців.

 

 

Було переглянуто відеофільм « Голодомор 1932 -1932 років». Ведучі заходу розповіли присутнім про зловісний закон» П’яти колосків».

 

Документальні факти, спогади та віршовані рядки про Голодомор, особливо монолог «Я ще живий» про 10 – річного хлопчика, який вмирав від голоду, торкнулися душі кожного. Рядки монологів викликали сльози, а ще сум, біль, співчуття до очевидців тих подій. Студентська молодь прониклася зачитаними віршованими рядками у виконанні викладача Валентини Йорж. Розуміння, співчуття свідчать про те, що молоде покоління усвідомлює весь страх тих подій. Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими заходу, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати закатованих.
Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу всі присутні на заході.

 

 

зміст

 

 

© 2007-2018

КДКЕТ