E-mail: kdketnet@gmail.com

 

ДИСКУСІЙНА МАЙСТЕРНЯ

«ПАТРІОТАМИ СТАЮТЬ ЧИ НИМИ НАРОДЖУЮТЬСЯ?»

 

(В рамках роботи творчої лабораторії

«ФОРМУЛА СУЧАСНОГО КУРАТОРА»)

 

27 грудня 2023 року у КРИВОРІЗЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ ТОРГІВЛІ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ було проведено онлайн-засідання МОК (голова Алла КРАСИЛИЧ) у формі дискусійної майстерні «ПАТРІОТАМИ СТАЮТЬ ЧИ НИМИ НАРОДЖУЮТЬСЯ?» в рамках роботи творчої лабораторії «ФОРМУЛА СУЧАСНОГО КУРАТОРА».

 

 

Метою зустрічі було визначення особливостей національно-патріотичного виховання студентів коледжу в системі вивчення навчальних дициплін соціально-гуманітарного та філологічного циклу та спеціфіки формування національної свідомості студентів через інноваційні технології виховної роботи куратора.

 

 

Голова МОК, Алла Красилич, розпочала захід з висвітлення основних проблем, які постають перед викладачами та кураторами в умовах затяжної війни, а саме національного духовного відродження в УКРАЇНІ та проблеми відтворення в суспільстві духовної, високоморальної особистості – творця власного майбутнього, гуманіста, громадянина – патріота України.

Викладач Юлія ЙОРЖ зробила акцент на особливостях викладання навчальних дициплін соціально-гуманітарного циклу, бо саме ці предмети сприяють формуванню у студентської молоді цілісного розуміння таких засадничих принципів патріотичного виховання як відданість рідній країні, гордість за її соціокультурні та історичні здобутки.

Філологині Олена КОРОТКОВА та Валентина ЙОРЖ продовжили ділитися досвідом формування національної свідомості і самосвідомості студентської молоді через вивчення рідної мови та творів української літератури.

 

 

Основним питанням другої частини засідання було обговорення одного із пріоритетних напрямків організації виховної роботи в коледжі - формування національної свідомості студентів через інноваційні технології виховної роботи куратора.

Людмила МОЦІЄНКО, координатор волонтерського Патріотичного проєкту «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ», ознайомила присутніх з особливостями діяльності найактивнішого проєкту коледжу.

Куратор Альона Пислиця з гордістю та теплом розповіла про успіхи та нагороди студента коледжу Ренада ОДІНОВА, який з перших днів війни добровільно став на захист УКРАЇНИ, будучи ще неповнолітнім.

Молодий куратор Ірина ЯКОВЕНКО поділилася досвідом підготовки та проведення відкритих виховних заходів з національно-патріотичного виховання студентської молоді коледжу, пригадала про настрої, враження та досвід студентів після участі у патріотичних заходах.

 

 

Протягом зустрічі куратори активно брали участь у обміні методичними ідеями та обговоренні нагальних питань, із захопленням виконували креативні завдання з використанням сервісу PADLET.

Наприкінці засідання практичний психолог Світлана РЕШЕТІЛО провела хвилинку релаксації «СХОДИ УСПІХУ», де кожний з присутніх зміг поринути в атмосферу комфорту та спокою.

Підводячи підсумки зустрічі, присутні зробили висновок, що

задля зміцнення і розвитку демократичної правової української держави, педагоги мають виховувати громадян, які люблять свій народ, свою УКРАЇНУ, готові самовіддано захищати й розбудовувати її.

А наша молодь – нове покоління українських патріотів, яке уже зараз творить нову історію.

Тож, будьмо мудрими, допоможімо їм, працюймо разом для України!

Бо Україна починається з кожного з нас!

Будьмо справжніми патріотами своєї країни та рідного народу!