Події

 

До Дня пам’яті жертв голодоморів

 

27 листопада 2021 р. у Криворізькому фаховому коледжі торгівлі та готельно-ресторанної справи куратори груп ХТ-20-3, ХТ -21-1 (Йорж В.І. та Йорж Ю.В.) на території Свято – Преображенського кафедрального собору, провели разом зі своїми студентами лінійку - реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів.

 

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують День пам’яті жертв голодоморів.

 

Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

 

Зі словом звернулася до студентів викладач української мови Йорж В.І., яка закликала студентів бути не байдужими до цієї трагічної дати в історії України та пам’ятати про ті страшні випробовування, які випали на долю нашого народу.

 

 

Студенти вшанували закатованих голодом жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання. На площі перед пам’ятником були запалені лампадки, які символічно освітили шлях тисячам душ, які стали жертвами голодоморів. А також було покладено квіти до пам’ятника та символічно студенти розламали хліб навпіл аби відчути той біль та голод через який пройшли наші пращури.

 

Багато глибоких та змістовних слів було сказано й ведучими лінійки, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про жертв голодоморів в Україні. Сьогодні потрібно говорити про минуле заради майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, яка, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції та руйнує соціокультурну самобутність народу.

зміст

 

 

© 2007-2021

КДКЕТ