50042, м. Кривий Ріг, вул. Курчатова, 13, зупинка "Ювілейна" або зупинка "Кінотеатр Юність". Телефони: (0564) 94-74-20 E-mail: kdketnet@gmail.com
ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ, ЗОБРАЖЕНЬ, ВІДЕО»
27 лютого 2024 року у КРИВОРІЗЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ ТОРГІВЛІ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ відбулося чергове онлайн-засідання Школи інформаційної компетентності у формі майстерні досвіду на тему «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ, ЗОБРАЖЕНЬ, ВІДЕО» (викладач - Лілія БЄЛА).
Штучний інтелект (ШІ) увірвався в життя освітян з відкриттям доступу до сервісу ChatGPT у листопаді 2022 року. Але за цей час було стільки дискусій та обговорень, що здається, він з нами вже давно. Першою реакцією деяких освітніх систем була заборона на використання цієї технології, але досить швидко стало зрозуміло, що це невдала стратегія. Потрібно, натомість, знайти баланс між потребами та інструментами їх забезпечення, інноваціями та традиціями, технологічними рішеннями та контекстом їх застосування. На черговому засіданні Школи, присвяченому використанню штучного інтелекту в освіті, розглядалися можливості використання ШІ для створення презентацій, зображень та анімацій. Учасники зустрічі знайомилися з популярними сервісами та вчилися правилам написання «промтів» — коротких текстових інструкцій, які допомагають ШІ правильно виконати завдання людини. Викладачі спробували перетворювати текст в зображення, анімації та звук, розглядали можливості створення освітніх тестів з допомогою ШІ.
Присутні на зустрічі дійшли до висновку, що штучний інтелект приносить в освіту не лише сотні інструментів, здатних згенерувати інформаційні продукти, але й привертає нашу увагу до важливих наскрізних умінь, які виходять далеко за межі цифрової грамотності, оскільки штучний інтелект в майбутньому виконуватиме частину завдань у багатьох професіях.
|