Події

 

 

24 січня 2018 р. на базі Криворізького державного комерційно-економічного технікуму проведено розширене засідання профільних циклових комісій ВНЗ І-ІІ р.а. Північного регіону м. Кривого Рогу в рамках роботи регіонального методичного об’єднання викладачів комерційних дисциплін.

 

Ініціатор та організатор заходу – циклова комісія торгівлі та підприємництва КДКЕТ, голова – Константінова Н.В.

 

Захід проводився у форматі круглого столу на тему:

 

«ПРОБЛЕМИ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ АДАПТАЦІЇ МОЛОДИХ СПЕЦІАЛІСТІВ ДО ВИМОГ СУЧАСНОГО БІЗНЕС-СЕРЕДОВИЩА».

 

Учасники заходу:

 

- Прохорець Людмила Іллівна – заступник начальника управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради;

- Кирєєва Оксана – менеджер з організації комерційних процесів, член комітету дирекції гіпермаркету АШАН Кривий Ріг;

- Голови профільних циклових комісій (викладачі спецдисциплін) - ВНЗ І-ІІ р.а. Північного регіону м. Кривого Рогу;

- Члени адміністрації, голови випускових циклових комісій, студенти випускних груп КДКЕТ.

 

Таким чином було утворено приклад сучасної системи взаємодії в форматі «освіта – влада - ринок праці», справжню РАДУ СТЕЙКХОЛДЕРІВ (осіб, що зацікавлені в розвитку сучасної освіти), до складу якої увійшли:

 

• представники місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

• представники організацій роботодавців,

• представники навчальних закладів, що займаються підготовкою кадрів для конкретних галузей.

 

Основні питання, що були запропоновані до обговорення,

визначені нагальними викликами і завданнями, які стоять перед освітянами через реформування освіти, постійне осучаснення всіх сегментів макросередовища,

куди потрапляють випускники навчальних закладів, вимогами ринку праці:

 

1. Сфера підприємництва в Кривому Розі – стан, виклики, перспективи.

2. Ділові компетентності молодого спеціаліста: сучасні вимоги ринку праці та роботодавців.

3. Формування пріоритетних фахових компетенцій молодих спеціалістів в освітніх закладах. Інноваційні прийоми адаптації студентів до вимог сучасного бізнес-середовища.

 

 

Прохорець Л.І. ознайомила присутніх з основними напрямами діяльності управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради. Фахово цінною для студентів та викладачів була інформація щодо сфери підприємництва Кривого Рогу в цифрах – стан, розвиток, проблеми, очікувані зміни. Активно обговорювались питання пріоритетності особистісних компетенцій молодих спеціалістів сфери торгівлі та послуг для відкриття та розбудови власного бізнесу.

 

Приємним моментом для циклової комісії торгівлі та підприємництва стало вручення Подяки від управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради за активну співпрацю в проведенні соціальних досліджень, моніторингу виконання умов муніципальних проектів, забезпечення підготовки конкурентоспроможних молодих спеціалістів для сфери торгівлі та послуг.

 

 

Оксана Кирєєва у форматі міні-тренінгу попрацювала з аудиторією над визначенням головних ділових компетенцій, що є пріоритетними для успішного працевлаштування та кар’єрного зростання молодих спеціалістів не тільки для АШАНу, а і любої галузі діяльності. А викладачі дійшли згоди щодо доцільності коригування навчальних програм професійно орієнтованих дисциплін задля формування у студентів знань та навичок, що затребувані сучасним ринком праці.

 

 

Цікаво та конструктивно пройшла презентація досвіду комплексної роботи циклової комісії торгівлі та підприємництва щодо формування фахової компетентності, соціальної активності та професійної адаптації молодих спеціалістів до вимог сучасного бізнес-середовища за двома векторами: через налагодження ефективної системи співробітництва з сучасними торговельними підприємствами, потенційними роботодавцями (гіпермаркет АШАН Кривий Ріг) та через активізацію співпраці з Управлінням розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради.

 

 

Останнім етапом роботи Круглого столу став дайджест викладацьких інновацій. Особисті педагогічні знахідки та прийоми, нестандарті форми занять та позанавчальних заходів, що гарантовано допомагають студентам розвивати затребувані бізнес-середовищем компетенції та якості – обмін цією інформацією безперечно збагатив професійну скарбничку кожного з учасників.

 

Отже, за підсумками заходу можна констатувати: сучасні зміни на ринку праці вимагають від навчальних закладів постійно «тримати руку на пульсі», коригувати зміст системи знань та вмінь наших випускників, своєчасно вносити корективи в навчальні плани, програми професійно орієнтованих дисциплін, тобто бути активними, мобільними та працювати на випередження.

 

А це можливо тільки через системну та взаємозацікавлену співпрацю навчальних закладів, владних структур та потенційних роботодавців.

зміст

 

 

© 2007-2018

КДКЕТ