Події

 

Тиждень циклової комісії філологічних дисциплін

 

Щорічно у Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі проходять тижні циклової комісії філологічних дисциплін. Цього року тиждень тривав з 19 по 23 лютого 2018р. під гаслом прищеплення любові і поваги до рідної мови та популяризації іноземних мов і був насичений багатьма пізнавальними та різноманітними заходами.

 

Але цікаві заходи розпочалися раніше. 14 лютого відбулося відкрите засідання гуртка знавців іноземної мови «Ерудит» – інтелектуально-розважальне шоу «На крилах кохання».

 

Захід мав на меті ознайомити студентів з традиціями та звичаями свята кохання, поринути у романтичний світ поезії та музики. «Родзинкою» заходу став батл між командами хлопців та дівчат, під час якого вони намагались довести один одному, хто розумніший, спритніший та креативніший.

 

Весела, невимушена, емоційно-жвава атмосфера конкурсів подарувала гостям та учасникам свята море задоволення і прекрасний настрій. Подібні заходи викликають щире захоплення у студентів та викладачів, заохочують до подальшого осягнення культур і мов європейських країн, надихають на проведення майбутніх зустрічей.

 

 

19 лютого фойє технікуму прикрасила тематична виставка афоризмів, пізнавальних матеріалів, цікавих фактів про українську та іноземні мови, мальовничих композицій та віршів корифеїв літературного слова. Також на День рідної мови були виставлені унікальні видання творчості українських письменників та чудові вишиванки. Наступного дня були представлені кращі методичні доробки викладачів комісії та наукові роботи студентів технікуму.

 

 

Протягом тижня циклової комісії викладачем Гавриляк Л.С. був проведений літературний марафон «Мій улюблений вірш українською мовою». Студенти першого курсу охоче долучилися до запропонованої акції. Серед улюблених поетів Ліна Костенко, Володимир Сосюра, Дмитро Павличко, Андрій Малишко, Олександр Ірванець. Цікаво, що серед декламування студенти приділяли увагу не лише виразності, а й креативності та творчості. Серед переможців: Паляниця Каріна, Олійник Діана, Акімова Карина.

 

 

20 лютого 2018р. викладачами філологічних дисциплін Коротковою О.А. та Гавриляк Л.С. проведено мовознавчу вікторину за темою “О слово рідне, хто без тебе я?” для студентів груп ОБ 17-1 та ГС 17-1. Захід мав на меті поглибити знання рідної мови, викликати інтерес до перлин літературного слова, виховувати почуття пошани до української як однієї з наймилозвучніших мов світу. В ході зустрічі студенти залюбки відповідали на мовознавчі питання, виконували цікаві завдання, змагалися у кмітливості та ерудиції. За підсумками вікторини важко було визначити фаворитів, кожен виявляв активність, пропонуючи власні відповіді і знахідки. Отже, очевидно, що перемогу здобула невичерпна скарбниця краси і мудрості – наша калинова українська мова.

 

 

У вівторок 20.02. та у середу 21.02. 2018р. до дня Рідної мови викладачами української мови Йорж В.І., Гавриляк Л.С., Коротковою О.А. та Ніколенко І.В. у групах І та ІІ курсів був проведений літературний диктант «Хвала тобі, Україно». Тема диктанту досить патріотична, актуальна та зрозуміла – це любов до рідної Батьківщини.

 

 

21 лютого 2018р. викладачем Йорж В.І. та групою ВХП-15–1 було проведено відкритий виховний захід на тему: «Українська кухня – від давнини до сучасності». На заході були присутні студенти груп ХТ-16-1, ВХП-15-2,ОБ-16-1, Б-15-1та їх куратори. Організатори поставили собі за мету ознайомити та поглибити знання студентів про традиційні українські страви, виховувати шанобливе ставлення та інтерес до народних традицій, обрядів, оберегів, побуту українців, сприяти духовному розвитку особистості, адже українська народна кухня - це така ж культурна спадщина українського народу, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток, яким можна і варто пишатися, який не слід забувати. Українська кухня створювалась протягом багатьох віків, тому вона в певній мірі відбиває не тільки історичний розвиток українського народу, а його звичаї, традиції та культуру.

 

Гостей свята пригощали традиційними українськими стравами – борщем, смачними кашами, українським золотом – салом, варениками з різними начинками, хлібобулочними виробам та напоями. Проводилися різні конкурси «Хто швидше з’їсть булку», «Хто більше за 30 секунд з’їсть вареників», розігрувалися різні сценки. Були створені творчі групи: « Хліб – усьому голова», «Каша – мати наша», «Сало – візитна картка українця», «Варенички непогані, варенички у сметані». Звучала весела українська народна музика. Всі присутні мали змогу пірнути у глибину української кухні, традицій та отримали величезне задоволення.

 

 

21 та 22 лютого відбулось засідання гуртка знавців іноземної мови «Ерудит» інтелектуальна вікторина «Що? Де? Коли?», до участі в якій були запрошені студенти І та ІІ курсів.

 

Мета заходу – популяризація іноземної мови; виховання творчої думки і розширення творчих можливостей студентів; уміння вільного колективного спілкування.

 

Учасники були захоплені цікавими конкурсами та вікторинами, мали змогу перегорнути сторінки європейської культури, традицій, історії та географії та переконатись, наскільки різнобарвна Європа, а також продемонструвати свої знання та ерудицію, виконуючи різноманітні нестандартні завдання.

 

 

«Знання однієї мови дозволяє увійти у коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі» (Франк Сміт) – саме під цим гаслом 22 лютого 2018 р. відбулись олімпіади з англійської та німецької мов. Учасники вже вкотре перевіряли свої знання з граматики, читання та аудіювання. Завдання виявились не лише різнобічними, але й досить цікавими та креативними. Боротьба була запеклою, але переможцями стали:

 

«Англійська мова»:

 

І місце – Терехова Тетяна, група ХТ-17-1

ІІ місце – Доненко Ірина, група ГС-17-1

ІІІ місце – Роман Карина, група ПТБ-17-1

 

«Німецька мова»:

 

І місце – Злидар Надія, група ОБ-16-1

ІІ місце – Романенко Юля, група ТКД-15-1

ІІІ місце – Єрмоленко Анастасія, група ОБ-17-1

 

Найерудованіші студенти отримали грамоти і будуть представляти наш технікум на регіональному рівні.

 

 

Вже другий рік поспіль проводиться лінгвоквест «KDKET-SPEAKING» «Let’sSpeakEnglish», який проходив з 19 по 23 лютого. На сайті технікуму було розміщено завдання з англійської мови для студентів І та ІІ-ІІІ курсів. Кожен з учасників міг обрати для себе одне завдання будь-якоїтеми чи виконати всі. Свої варіанти відповідей студенти відсилали на запропоновані електронні адреси викладачів. Приємно, що найактивніші учасники отримають додаткові бали на заліку чи іспиті з іноземної мови.

 

Але всі заплановані заходи не змогли вміститися в один тиждень.

 

28 лютого 2018р. в рамках гуртка знавців іноземної мови «Ерудит» відбулася зустріч студентів технікуму з волонтерами зі Сполучених Штатів Америки. Ця зустріч є продовженням нашої співпраці з іноземними гостями.

 

Мета заходу – вдосконалення навичок спілкування, формування в студентів комунікативної компетенції, стимулювання та підвищення їх пізнавального інтересу до вивчення англійської мови.

 

Студенти мали змогу познайомитися з цікавими фактами з історії, святами, звичаями та традиціями Америки. Вони жваво відповідали на питання вікторини, демонструючи свій інтелект та дивуючи американців своїми знаннями. Студенти були розподілені на невеликі групи та намагалися вести дружній діалог з волонтерами. Всім відвідувачам особливо сподобалася легка, невимушена манера спілкування закордонних гостей.

 

По закінченню заходу всі присутні виявили щире бажання вдосконалюватися у вивченні іноземної мови, поглиблювати свої знання і навички. Це не перша зустріч наших студентів з американськими гостями і ми сподіваємося, що такі зустрічі відбудуться і надалі, адже волонтери зацікавлені до подальшої співпраці з нашим навчальним закладом.

 

 

27 лютого та 5 березня пройшли перші заняття з іноземної мови «Мовна майстерня» серед викладачів технікуму. Мета курсів навчити базовим знанням з лексики та граматики та покращити навички спілкування англійською мовою.

 

 

Загалом тиждень циклової комісії філологічних дисциплін охопив численні заходи інтелектуального і морально-етичного спрямування, різноманітні за формою і змістом, тематикою та ідейним навантаженням, виявився надзвичайно цікавим, насиченим, багатоплановим, змістовним, продемонстрував негаснучий інтерес і пошану студентів та викладачів до духовних цінностей людства.

зміст

 

 

© 2007-2018

КДКЕТ