Події

 

Декада циклової комісії філологічних дисциплін

 

З 13 по 22 лютого 2019 року у КДКЕТ відбулись яскраві пізнавальні заходи, присвячені декаді професійної майстерності викладачів філологічних дисциплін, які покликані виховувати любов і повагу до рідної й іноземних мов.

 

Декада циклової комісії філологічних дисциплін включала численні заходи інтелектуального і морально-етичного спрямування, різноманітні за формою і змістом, тематикою та ідейним навантаженням.

 

З 13 по 22 лютого – студентів і викладачів бадьорила ранкова хвилина мовленнєвої грамотності. Під час тематичних зустрічей всі охочі поглиблювали знання з мовленнєвого етикету, засвоювали орфографію, поповнювали лексичний запас та дізнавалися цікаві мовознавчі факти про розвиток рідної мови (викладачі Гавриляк Л.С., Ніколенко І.В., Короткова О.А.).

 

 

13 лютого викладач Красилич А.А. провела відкрите заняття з англійської мови за темою «Винахідники та винаходи» (група ХТ-18-1,), де були широко представлені інтерактивні прийоми і методи навчання, як-то: ігрові, творчі, пошукові, мультимедійні, що дали змогу студентам у повній мірі осягнути означену тему та вдало працювали на реалізацію основної мети заняття. Порадував рівень знань англійської граматики у наших студентів. Всі присутні вкотре переконалися у перспективності і доцільності володіння хоча б однією іноземною мовою. Недарма мудреці говорять: «So many languages you know, so many times you are a man» («Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина»).

 

 

Виховною окрасою дня стало відкрите засідання гуртка «Ерудит» спільно з Сервіс-клубом та молодіжним студентським театром «Меркурій» – інтелектуально-розважальне шоу «Кохання – вічна таїна…», приурочене Дню св. Валентина.

 

 

Викладачі Короткова О.А. та Ніколенко І.В. приємно дивували учнів КЗОШ № 79 виїзною мовознавчою грою-змаганням за темою «Детективи мовних таємниць».

 

15 лютого викладач Гавриляк Л.С зацікавила студентів І та ІІІ курсів інформаційною хвилиною, приуроченою до дня рідної мови на тему: «Мова – народний оберіг». Студенти ознайомилися зі словами-символами, які використовувалися нашими пращурами як обереги, а також за допомогою цікавого міні-тесту та мовознавчих загадок отримали можливість поповнити свою словникову скарбничку.

 

Школа мовленнєвої грамотності продовжила свою роботу, подарувавши зустріч студентам КДКЕТ з волонтерами зі США під гаслом «Let’s speak English».

 

 

18 лютого студентів згуртував круглий стіл на тему «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу» (група ХТ-18 -1, викладач Йорж В.І.). Мета заходу - залучити молодь до глибшого вивчення історії та культури нашого народу та усвідомлення цінності рідної мови. Студенти висловлювали свої думки про роль мови в їхньому житті, вчилися слухати і поважати позицію інших, а також декламували поезію про мову. Викладач закликала учасників докладати всіх зусиль до якісного оволодіння знаннями, до ствердження себе у суспільстві шляхом високої моралі, толерантності, збереження національних цінностей та прояву любові, насамперед, до української мови і глибокої поваги до інших мов і культур.

 

 

19 лютого відбулася олімпіада з англійської мови для студентів I курсу (викладачі Федорова О.Ф, Красилич А.А. та Старовойт М.М.).

 

Незважаючи на досить складні завдання, студентам вдалось достойно презентувати власні знання. Призові місця вибороли найкращі знавці іноземної мови, а саме:

 

I місце – Напреєв Влад (гр.ПТБ-18-1)

II місце – Мельник Єгор (гр.ХТ-18-2)

III місце – Дорохов Ігор (гр. ПТБ-18-1)

 

 

Вітаємо наших переможців! Бажаємо їм успішно захистити честь технікуму на регіональній олімпіаді з англійської мови.

 

18-19 лютого молодь КДКЕТ згуртував диктант національної єдності (викладачі Гавриляк Л.С., Короткова О. А., Ніколенко І.В., Йорж В.І.). Студенти мали змогу перевірити власні знання з граматики рідної мови, проаналізувати помилки, підвищити культуру мовлення загалом.

 

 

21 лютого відбулася мовознавча гра-змагання «У пошуках словесних діамантів» (групи ГС-18-1 та РС-18-1, викладачі Гавриляк Л.С., Короткова О.А., Ніколенко І.В.), приурочена Міжнародному дню рідної мови.

 

 

Студенти відповідали на жартівливі та непрості інтелектуальні питання з мовознавства, виконували цікаві завдання, вправлялися у римуванні. Захід мав на меті виховання пошани і любові до українського народу як творця і носія рідного слова, збагачення знань з української мови, розвиток пам'яті, уваги, творчого мислення. Команди-учасники змагалися у швидкості, грамотності, кмітливості, збагатили власний багаж знань, переконалися, що наша мова – це душа великої нації, скарбниця славетної історії та культури. У грі не було переможців і переможених, адже перемогло влучне мудре українське слово.

 

З 18 по 22 лютого кдкетівців запалив віршовий флешмоб до 205-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка (викладачі Гавриляк Л.С., Короткова О.А., Ніколенко І.В.). Студенти та викладачі згадували і цитували вірші Кобзаря. Дуже приємно, що деякі ерудити знають напам’ять «Катерину», «І мертвим, і живим і ненародженим землякам моїм…», проте улюбленим і актуальним віршем залишається «Заповіт». Тема віршованого слова сподобалась, тож ми й надалі будемо звертатись до римованих рядків наших пророчих поетів.

 

Сподіваємося, насичена, багатогранна, творча програма філологічної декади була цікавою і сподобалася усім студентам.

 

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ