Події

 

До Всесвітнього дня екскурсовода

 

Щорічно 21 лютого всі туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода. І наш навчальний заклад не є виключенням. Студентський та педагогічний колективи розуміють, що Кривий Ріг – це не просто потужний індустріальний центр України, а унікальний край з грандіозними рукотворними об’єктами: домнами, кар’єрами, шахтами, копрами. З 2013 року наше місто стало туристично привабливим та отримало безліч переваг для розвитку індустрії, але залишається безліч проблем.

 

 

В зв’язку з цим, активні учасники міні-проекту «Проблеми соціуму» молодіжного волонтерського руху «Територія студентських ініціатив» Криворізького державного комерційно-економічного технікуму неодноразово занурювалися в історію індустріального Кривбасу та долучалися до розгляду й розв’язання техногенних, екологічних, енергетичних проблем міста. З цією метою студенти освоюють унікальні екскурсійні маршрути нашого міста, його промислових зон.

 

Долаючи десятки екскурсійних кілометрів, юні волонтери багато разів переконувалися у тому, що наше місто неймовірно видовищне, захоплююче та вражаюче не тільки за своїми масштабами, а й промисловими пейзажами, індустріальною спадщиною, унікальними ландшафтами.

 

 

Маючи за плечима унікальний досвід, масу вражень та переповнені серця, учасники міні-проекту «Проблеми соціуму» та їх консультанти викладачі Галямар В.О. і Біла І.В. вирішили в цьому році взяти участь у конкурсі відгуків на тему "Мої враження від криворізьких екскурсій", який був оголошений управлінням економіки виконкому міської ради. Волонтерська команда КДКЕТ подала на конкурс дві роботи: відеоролик та презентацію з есе. Ці роботи визнано переможцями за кількістю вподобань на сторінці Facebook "Кривий Ріг туристичний". КДКЕТівців відмітили під час проведення міських урочистих заходів з нагоди Міжнародного дня екскурсовода у міськвиконкомі, де вони були нагороджені пам’ятними сувенірами та стали учасниками святкової екскурсійної програми. Маршрут передбачав відвідування Музею трудової слави ЦГЗКа, поїздку на Глеюватський кар’єр.

 

 

Створений ще у 1982р. сучасно переформатований музей сьогодні нараховує 4500 експозицій, які занурюють екскурсантів у світ руди та металу. Демонстраційні стенди, інсталяції, натуральні взірці яскраво ілюструють історію і сьогодення комбінату.

 

 

З оглядового майданчику Глеюватського кар’єру для екскурсантів відкрилися різнокольорові схили міста. Це діючий кар’єр, місто видобутку руди і залізняків, й неймовірно видовищне та масштабно вражаюче місце. Учасники святкової екскурсії дізналися багато цікавої інформації про мінеральні багатства Кривого Рогу, масштаби родовища, його запаси, особливості ведення робіт і мали змогу спостерігати за закладанням вибухівки для масового вибуху. Екскурсоводам та організаторам вдалося перегорнути і маловідомі сторінки історії кар’єру й міста в цілому. Волонтери мали змогу помилуватися самоскидом-велетнем БІЛАЗом-багатотонником, забратися у його кабіну, відчути себе водієм цього гіганту промислового транспорту.

 

 

Недаремно криворізькі екскурсоводи стверджують, що Кривий Ріг – це як інша планета, планета червоного кольору, величезних проваль та штучних гір, каньйонів і лісів посеред безмежного українського степу.

 

Всі учасники екскурсії ще раз переконалися в тому, що наше місто – це місто діючої індустрії, центр промислового туризму України.

 

Окрема подяка всім, хто віддав свої голоси за наші конкурсі роботи. Це наша спільна перемога! Долучайтеся до промислового туризму, відкривайте для себе новий Кривий Ріг!

 

зміст

 

 

© 2007-2018

КДКЕТ