Події

 

Тренінг для кураторів

 

20.11.2019 р. в КДКЕТ у рамках методичного об’єднання кураторів фахівцем з питань профорієнтації Леонтьєвою А.О. був проведений тренінг «Психологічна складова ефективного спілкування куратора зі студентами групи». Захід мав на меті актуалізувати знання викладачів щодо взаємодії в системі «куратор-студент», проілюструвати прикладами підготовлений тренером матеріал.

 

 

Тренінг минув у цікавій ігровій формі. Так, наприклад, про рівні та моделі спілкування учасники груп складали «пазли». А потім у жвавій дискусії було визначено, які з моделей та рівнів спілкування є найкращими, найефективнішими у спілкуванні саме куратора зі студентами.

 

 

У педагогічному спілкуванні використовуються методи впливу на студентів, такі як інформування, мотивація, критика, захист, переконання та інші. Через гру «Критикую чи захищаю» було обговорено, яке місце в педагогічному спілкуванні посідає кожен з методів, за яких умов їх використання є доцільним і ефективним, а за яких ці методи використовувати не варто. Окремо тренер зупинила увагу учасників на методі переконання і прокоментувала 14 правил.

 

 

У ході зустрічі також було визначено, на яких етапах взаємодії доцільно використовувати такі типові прийоми слухання, як «дзеркало», «парафраз», «уточнюючі запитання» тощо.

 

 

Бонусом від тренера став матеріал про психологічний прийом «я-повідомлення».

 

Залучення колективу до таких форм підвищення педагогічної майстерності спонукає до нових шляхів взаємодії та пошуку інноваційних методів педагогічної діяльності.

 

 

 

зміст

 

 

© 2007-2020

КДКЕТ