Події

 

Екскурсія «З висоти Бурщицького відвалу»

 

 

20 вересня 2017 року студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму гр. ПТБ-16-2 (куратор Біла І.В.) та гр. РС-16-2 (куратор Галямар В.О.) стали учасниками оглядової екскурсії «З висоти Бурщицького відвалу», яка була організована з нагоди Всесвітнього дня туризму.

 

 

Продовжуючи тиждень фізичної культури та спорту України, юні мандрівники та їх наставники долучилися до промислового туризму, з метою поглиблення знань про рідний край, про історію свого міста, виховання моральних якостей та патріотизму через любов до своєї Батьківщини, рідної землі, місця, де живуть і навчаються.

 

 

Родзинкою заходу стала можливість учасників екскурсії зазирнути у промислове серце Криворіжжя, на власні очі побачити як воно пульсує та б’ється.

 

Кривий Ріг – промисловий гігант, індустріальна перлина України, її гордість та краса. Саме індустріальна особливість міста дала змогу розробити близько 50 туристичних маршрутів, які не мають на сьогодні аналогів в нашій державі. У цьому переконалися всі учасники екскурсії.

 

 

Разом з кураторами студенти піднялися на Бурщицький відвал, який на сьогоднішній день, в силу свого розташування і висоти, є одним з найкращих оглядових майданчиків Кривого Рогу. Високий насипаний велетень, у підніжжя якого розкинулася центральна і південна частини міста, є об'єктом індустріальної спадщини, який відсипаний колишнім Новокриворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом.

 

 

Відвал нависає над річкою Інгулець. Щоб дістатися на нього, юні туристи здійснили пішу прогулянку довжиною 3 кілометри.

 

З його найвищої точки, йдучи по колу, учасники екскурсії побачили:

 

- ланцюжок шахт, які йдуть далеко на північ Кривбасу;

- стару частину міста;

- найбільшу доменну піч в Європі – ДП №9;

- як на долоні – труби та цехи металургійного комбінату ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», кар'єр № 2 цього ж підприємства;

- вдалечині кар'єр та відвали Південного ГЗК;

- численні старі й молоді відвали та працюючу техніку;

- канал річки Інгулець, затиснутої між відвалами і кар'єрами;

- височенний дореволюційний (від 1884 року) красень-міст Белелюбського Катерининської залізниці;

- Георгіївську дзвіницю;

- численні об'єкти індустріальної спадщини Гданцівського рудника;

- збагачувальні фабрики Південного ГЗК і «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

Панорама і масштаби простору просто приголомшують! Історія міста і реалії його сьогодення постають перед очима туриста в усій красі і неповторності! Кожен студент беззаперечно відчув себе справжнім шукачем пригод та гарних кадрів.

 

Загальною стала думка про доцільність проведення саме таких занять практичного спрямування – адже це значно видовищніше та захоплююче, ніж уявна подорож за партою в навчальному кабінеті.

 

Наприкінці мандрівки стало очевидним, що подібні заходи сприяють бажанню пізнати рідне місто, власну історію, виховують шанобливе ставлення до рідного краю, його природи в ім’я нашого гідного сьогодення та щасливого життя майбутніх поколінь.

 

зміст

 

 

© 2007-2017

КДКЕТ