Події

 

Екстрим-екскурсія «Долинами різнокольорових пагорбів Петровського відвалу»

(відео)

 

Щорічно, 27 вересня світ відзначає Всесвітній день туризму, з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Традиційно, до заходів святкування приєднуються і КДКЕТовці, адже індустріальний туризм – візитівка нашого міста. Вивчаючи третій рік поспіль промислові туристичні маршрути, волонтери міні-проекту «Проблеми соціуму» мали можливість ознайомитися з роботою підприємств-гігантів, подолати десятки кілометрів туристичних шляхів різної складності, вивчити нагальні проблеми міста та знайти їх шляхи розв’язання через призму соціальної реклами. Соціальні роботи студентів щороку займають призові міста на конкурсах і фестивалях різних рівнів.

 

Цього року волонтерський міні-проект вже встиг поповнитися новачками. Так, 19.09.2018р. групи ПТБ-18-2 та ПТБ-18-1, на чолі з їх кураторами та координаторами проекту Галямар В.О. і Білою І.В., дружно відправилися на екстрим-екскурсію «Долинами різнокольорових пагорбів Петровського відвалу». Маршрут мав протяжність 5 км та тривав 4 години. Дана місцевістьє унікальним криворізьким техногенним ландшафтом, який не має аналогів у світі.

 

 

Природа створила всю цю красу, а людська праця витягла її з-під землі і показала всьому світу. Долина різнокольорових пагорбів є відмінним тренажером успішного життя, що відображає її злети, падіння і відтінки, подібно до переходу з одного пагорба на інший. Це загартовує, робить сильнішим, вчить бути терплячим і уважним до обраного шляху. І лише після проходження цього захоплюючого, але нерівного шляху, можна відірватися від землі в стрибку істинного блаженства. Все це відчув на собі кожен учасник екскурсії. Піднімаючись на відвал, висота якого 45 метрів (дорівнює висоті пятнадцятиповерхового будинку), юні туристи відчули прилив справжнього адреналіну. Екстрим-стежка привела всіх на вершину відвалу, з якої відкрився дивовижний вид на місто, шахти, кар’єри, чудові пейзажі. Гід-екскурсовод Володимир Огур занурив всіх присутніх у казку місцевої «гори». Дивовижні історії про хазяйку гори, її трон, око та гостинність надала екскурсії відтінок містичності та загадковості.

 

 

Після привалу на галявині для пікніку, студенти та викладачі вирушили до «кам’яного моря». Цей поглинаючий вигляд глибинних порід нашого міста кожного примусив дрейфувати його хвилями. Найцікавіше, що камені цього «моря» екскурсоводи називають «живими», вони сунуться під ногами туристів, що ще більше захоплює екстремалів.

 

 

Все це, поєднуючись з ніжною зеленню природи і запахом степової рослинності, прикрасило студентську екскурсію. Через труднощі сходження на криворізькі відвали, вони є оазисами спокою, безлюдними островами, де у людини з'являється відчуття того, що весь світ належить їй і тільки їй.

 

На відвалах всі бажаючі змогли знайти цікаві мінерали, виміряти радіаційний фон, який до речі, виявився нижчим, ніж у місті, зробити фотографії на незвичайному тлі, накопичити матеріали для майбутньої соціальної реклами та просто познайомитися з новими цікавими людьми Криворіжжя. Долучайтеся до промислового туризму!

 

 

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ