Події

 

Цикл заходів з нагоди Дня рідної мови

 

Мова - це неоціненний скарб народу, його душа, і мудрість, і оберіг. Тож 19 лютого 2020 року у Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі відбувся цикл заходів з нагоди Дня рідної мови.
Зранку у фойє закладу на студентів чекала мовознавча гра «Прокидайся разом з нами, говори рідними словами», де всі охочі вправлялися у кмітливості та вправності на знання маловідомих українських слів.

 

 

Пізніше серед поціновувачів рідного слова, з метою згуртування навколо національних традицій та одвічних духовних цінностей відбувся конкурс-диктант національної єдності «Звучи, лунай, рідне слово». Місця розподілися наступним чином: першість дісталася Береговому В. (гр.ХТ17-1), другою у змаганні стала Буйволенко А. (гр. ОБ19-1), третьою – Петренко Я.гр. (ХТ19-2).

 

 

Інтерактивна вікторина «Лінгвістична симфонія» для груп ГС19-1 і ПТБ 19-1 стала прекрасною мандрівкою у світ пізнавального мовознавства. Студенти залюбки відповідали на жартівливі та водночас інтелектуальні питання, змагалися у швидкості та вправності словотворення, пригадували українські скоромовки та прислів’я; родзинкою зустрічі стала анімаційна гра «Показуха» на вгадування колоритних фразеологізмів.

 

 

Додати руху у життя навчального закладу спромігся мовознавчий квест-марафон, що проводився серед студентів-першокурсників і мав на меті об’єднати та активізувати молодь КДКЕТ, зацікавити нестандартними формами вивчення рідної мови, поглибити вже здобуті знання. Різноманітні тематичні станції квесту, як-то: «Словникар», «Чорна скриня», «Жартівлива», «Шифрувальник», «Народ скаже, як зав’яже» тощо, містили оригінальні завдання з різних розділів науки про мову. Вигадливими і неповторними виявилися девізи команд-учасниць, найкращим з яких визнано гасло групи ПТБ19-1 «Нехай цвіте українська мова, як пишне гроно калинове». Почесне перше місце у квесті-марафоні виборола група ОБ-19-1, на другому – групи ГС19-1 та ХТ-19-1, трете розділили між собою ПТБ19-1 та РС-19-1, а група ХТ-19-2 отримує відзнаку за наполегливість у вивченні рідної мови.

 

 

Вітаємо наших переможців, бажаємо їм не зупинятися у підкоренні мовознавчих вершин! Сподіваємося, багатогранна, творча програма тематичних заходів до визначної дати була цікавою і сподобалася усім студентам.
 

зміст

 

 

© 2007-2020

КДКЕТ