Події

 

Літературно-театралізована програма до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та

Міжнародного дня рідної мови «Мої сини нескорені і горді…»

 

У кожної держави є такі події, які назавжди викарбовуються в історії країни, їхні дати пам’ятають протягом десятиліть, віків. Вони назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян. Таким став для нас, українців Євромайдан… 20 лютого – особлива дата, День пам'яті Героїв Небесної Сотні. 18-20 лютого, саме в ці дні шість років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Внаслідок цих подій загинуло понад 100 людей. Говорити на цю тему дуже складно і важко, проте необхідно.

 

Так, напередодні цієї особливої дати, 19 лютого 2020 року у стінах Криворізького державного комерційно-економічного технікуму відбулась літературно-театралізована програма «Мої сини нескорені і горді…», для підготовки та проведення якої, під художнім керівництвом заступника директора з ВР Хомяк О.А., було задіяно близько 50-ти студентів технікуму - учасників молодіжного студентського театру «Меркурій».

 

 

 

 

«Коли це було – ніхто не знає, але легенда так розповідає…» - такими словами давньої легенди розпочалося на сцені театралізоване дійство. Спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною. Тому її захист – це найперший обов’язок. Для українців такою землею є Україна, яка полита потом і кров’ю сотень поколінь працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю та високою мораллю. Країна наша ще молода, але вже стільки всього пережила, пройшла через важкі випробування війнами і холодом, голодом і хворобами, стихіями і всілякими негараздами.

 

 

 

 

Через емоційні діалоги у виконанні студентів-аматорів студії художнього слова «Прометей», театральної студії «Мім» передано трагічність людських доль та подій Майдану: чуттєві віршовані рядки нібито з вуст загиблих героїв, остання зустріч Матері зі своїм загиблим сином, сердечний лист від простої дівчини-студентки до солдата – захисника.

 

 

 

 

І звичайно такий захід не міг відбутися без людей, безпосередньо пов’язаних з означеними подіями, тож до технікуму цього дня завітав почесний гість – Новіков Олександр Вікторович – старший солдат, учасник бойових дій, який безпосередньо брав участь в антитерористичній операції та є батьком студентки нашого технікуму.

 

 

 

 

Цього вечора свічки пам’яті запалали не тільки на сцені, а й у серцях і душах всіх присутніх, пам'ять про загиблих героїв «Небесної сотні», а розмірений бій хронометра відчеканив час скорботи, душевного болю і жалю. Глядачі, підвівшись як один, вшанували невмирущу пам’ять про загиблих героїв Небесного Війська, всіх хто навічно пішов від нас захищаючи власну домівку, країну, в тому числі випускника технікуму Гайдука Іллю - хвилиною мовчання.

 

 

 

 

Душевний спів учасників вокальної студії «Амплуа» (керівник Серентюк Ольга), різнопланові хореографічні композиції студії «Флайер» (керівник Сизонова Дар’я) нагадали всім про вічні цінності миру, свободи, неповторності людського життя. Оптимістичний струмінь надії, віри в перемогу і щастя України наприкінці заходу наснажив і об’єднав всіх теплими почуттями.

 

 

 

 

Сьогодні студенти - театрали зі сцени звернулися до всіх присутніх в залі з закликом бути гідними великої слави героїв України, які твердо вірили, діяли і знали, що українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні.

СЛАВА УКРАЇНІ – ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

Студентський парламент

зміст

 

 

© 2007-2020

КДКЕТ