Події

 

Круглий стіл «Інноваційні методи навчання»

 

18 грудня 2019 року в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі відбувся круглий стіл «Інноваційні методи навчання», до проведення якого було залучено викладів навчальних дисциплін загальноосвітнього циклу. Метою заходу було представлення та обговорення інноваційних педагогічних технологій, які спрямовані на підвищення якості надання освітніх послуг, генерація нових ідей, обговорення існуючих проблем та пошук спільних рішень для їх подолання.

 

 

На початку заходу, зав. відділенням загальноосвітньої підготовки Старовойт М.М. ознайомила учасників засідання (у формі пізнавальної мультимедійної презентації) з основними методами використання інноваційних педагогічних технологій під час освітнього процесу та продемонструвала результати анкетування студентів І курсу.

 

 

Цікавим виступом, який викликав жваве обговорення аудиторії, відзначилась викладач циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін – Василиненко Н.Б., яка представила на розсуд присутніх свій досвід використання освітнього онлайн-порталу «На Урок». Онлайн-портал є безкоштовним, містить велику кількість навчальних матеріалів та готових онлайн-тестів, які дають змогу оцінити кожного студента під час навчального заняття. Також, викладач може додавати свої варіанти перевірочних, самостійних робіт і розміщувати матеріали.

 

 

Викладачі математики Верещук О.С. та Лакомова О.В. презентували комп’ютерні програми «Test-W2» (контрольно-діагностична система для створення тестів, в якій можна розміщувати не лише текстові запитання, а також графіки, діаграми, формули та функції) та «GRAN-1», «GRAN-2D», «GRAN–3D» (програми, що дозволяють розв’язувати за допомогою комп’ютера досить широке коло математичних задач різних рівнів складності, а саме: графічний аналіз функцій та систем геометричних об’єктів на площині, а також просторових тривимірних об’єктів ).

 

 

Досить нестандартно до викладання своєї навчальної дисципліни підходить і викладач фізики та астрономії Авер'янова Н.М. У своїй роботі вона використовує інтерактивні симуляції, які розміщено на сайті phet.colorado.edu. Вони значною мірою допомагають наочно продемонструвати студентам фізичні процеси та явища.

 

 

Викладач географії Заворотня А.В. знайшла свій власний інноваційний метод навчання – це використання онлайн-додатків «Google Maps» та «Google Планета Земля», які побудовано на основі безкоштовного картографічного сервісу та технологій, заснованих на знімках із супутника. Ці додатки стають у нагоді при вивченні географічного положення країни чи континенту, особливостей рельєфу чи водних ресурсів. Інтерактивний матеріал надає широкі можливості при проведені занять з будь-якої теми в режимі он-лайн: під час лекцій, виконанні практичних робіт в якості демонстраційних матеріалів, для самостійної роботи студентів.

 

Викладачі циклової комісії філологічних дисциплін Короткова О.А, Гавриляк Л.С., Ніколенко І.В. віддають перевагу проведенню навчальних занять з української мови та літератури у вигляді лекцій-провокацій, прес-конференцій та методам «Актуальне інтерв’ю», «Мозковий штурм», «Мікрофон». На думку викладачів-мовників, найбільш сприяє розвитку креативного мислення, зв’язного мовлення та вмінню працювати з інформацією метод проектів та створення презентацій.

 

 

«Комп’ютери та різноманітні мобільні пристрої вже давно увійшли в наше життя і сучасна молодь не уявляє своє повсякдення без цих гаджетів. Чому ж тоді не використати це в освітньому процесі? Використання новітніх технологій дозволяє раціонально організувати процес засвоєння знань та добиватись гарних результатів», - зазначила викладач інформатики Бєла Л.П. Найбільш цікавими, за її словами виявились технології «Хмара тегів», створення анімаційних презентацій - відеоскрайбінгів та використання можливостей чатів та онлайн-конференцій у додатку Google Hangouts.

 

У підсумку роботи круглого столу учасник висловили думку, що одним з важливих стратегічних завдань у подальшій роботі є забезпечення якості освітнього процесу, якому сприяє впровадження різноманітних інноваційних педагогічних технологій.

 

зміст

 

 

© 2007-2020

КДКЕТ