Події

 

Оглядова екскурсія «Залізна лихоманка Кривбасу»

 

Сучасний Кривий Ріг - це велике та потужне індустріальне місто, що є лідером за виробництвом промислової продукції в Україні, й містом, в рамках індустрії якого стрімко розвивається промисловий туризм. Вже стало доброю традицією до Всесвітнього дня туризму організовувати активістами волонтерського міні-проекту «Проблеми соціуму» Криворізького державного комерційно-економічного технікуму різноманітні екскурсії містом. І цей навчальний рік не став виключенням, юні волонтери з добрими партнерами від «Кривбастуру» організували, в рамках відкритої години спілкування, оглядову екскурсію «Залізна лихоманка Кривбасу» для групи ПТБ-18-2 , куратор Галямар В.О.

 

 

Під час екскурсії юні туристи мали змогу ознайомити з основними центрами промисловості міста, старовинними рудниками, історичними місцями розвитку краю, особливостями промислової історії. За трьохгодинний екскурс була можливість побачити центральну та південну частини міста, з його широкими вулицями та житловими масивами, краєвидами та пам'ятниками.

 

Маршрут прямував з вулиці Курчатова через вулицю Святогеоргіївську, вздовж вулиці Вокзальної до залізничної станції Червона. По проспекту Металургів екскурсовод ознайомила зі старовинним селищем робітників Криворізького металургійного заводу – Соцмістом, головним стадіоном міста – стадіоном «Металург», підземною станцією швидкісного трамваю «Проспект Металургів». Рухаючись по вулиці Криворіжсталі, студенти проїхали поруч з пам'ятними знаками біля центрального заїзду на металургійний комбінат ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг», пам'ятника першому директору Криворізького металургійного заводу «Криворіжсталь» - Якову Вєсніку. Потім маршрут повів через селище Матрьонівка, що у народі називають криворізькою Швейцарією, яке милує око своїми вишуканими старовинними будиночками.

 

 

Першою зупинкою мандрівників став кар'єр Південного ГЗК – це неповторне та вражаюче видовище, створене руками гірників. Ззовні кар’єр має форму серця, вражаючу глибину в 410 м, довжину 3 кілометри. А навколо кар’єру височіють штучно створені криворізькі гори – відвали висотою понад 100 метрів. У кар’єрі туристи спостерігали за працюючою технікою – великовантажними самоскидами БЕЛАЗами та електровозами, які перевозять залізну руду до дробарок, бурові станки, екскаватори. Наочно було видно увесь технологічний процес видобутку залізної руди та її транспортування. З вуст екскурсовода присутні почули про історію створення та розвиток кар’єру, а також про принципи та порядок його роботи, всі гірничі професії та багато іншого.

 

 

Другим екскурсійним об’єктом на маршруті став геологічний скансен в парку ім. Савицького. Тут обабіч затишної алеї встановлені зразки гірських порід у вигляді величезних брил, які видобуваються у кар’єрі. Алея каміння комбінату привела юних туристів до музею підприємства ПАТ "Південний ГЗК", який розташований у тому ж парку, названому на честь найвидатнішого директора комбінату – Івана Івановича Савицького. Музей Південного ГЗК – найбільш передовий музей Кривого Рогу, де застосовані сучасні технології демонстрації. Тут відвідувачі могли не лише почути про історію, традиції, устрій комбінату, а й на власні очі побачити роботу кар’єру на макеті у вигляді 3D-інсталяції та у форматі онлайн-трансляції на екрані велетенського телевізора. Після музею екскурсія перемістилася у скансен промислової техніки, де юні туристи були вражені розмірами транспортних гігантів.

 

 

Подальший рух автобусу привів до кільця 95-го кварталу, від якого по вулицям Волгоградській, Світлогірський, Байди Вишневецького і Дишинського маршрут проходив через робітничі селища підземних рудників Кривбасу – ім. Дзержинського, ім. Кірова, ім. К. Лібкнехта, Більшовик. З вікна автобусу було чудово видно високі копри залізорудних шахт Побєда, Гігант-Глибока, Вентиляційна №4, Артем-1, Кірова-Клітьова, Північна, Східна, найглибшої залізорудної шахти Європи – Родіна. Між ними розкидані вулиці робітничих селищ, будинки гірників, сквери, палаци культури, стадіони та школи рудничних поселень. Студенти проїхали поруч з садибою засновника промислового Кривбасу – Олександра Поля.

 

Вивчайте рідне місто, захоплюйтесь його історією, створюйте його майбутнє!

 

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ