Події

 

Оглядово-геологічна екскурсія «Осінній Кривбас з висоти пташиного польоту»

 

Щорічно, 27 вересня світ відзначає Всесвітній день туризму, з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Традиційно, до заходів святкування приєднуються і КДКЕТовці, адже індустріальний туризм – візитівка нашого міста. Вивчаючи четвертий рік поспіль промислові туристичні маршрути, волонтери міні-проекту «Проблеми соціуму» мали можливість ознайомитися з роботою підприємств-гігантів, подолати десятки кілометрів туристичних шляхів різної складності, вивчити нагальні проблеми міста та знайти їх шляхи розв’язання через призму соціальної реклами. Соціальні роботи студентів щороку займають призові міста на конкурсах і фестивалях різних рівнів.

 

Цього року волонтерський міні-проект вже встиг поповнитися новачками. Так, 18.09.2019р. групи ПТБ-19-1с і ПТБ-18-1, на чолі з їх кураторами та координатором проекту Білою І.В. та Осадчею І.А. дружньо відправилися на оглядово-геологічну екскурсію «Осінній Кривбас з висоти пташиного польоту».

 

 

Маршрут мав протяжність 5 км та тривав 4 години. Дана місцевість є унікальним криворізьким техногенним ландшафтом, який не має аналогів у світі. Екскурсанти оглянули ряд історичних об'єктів і почули розповідь про історію місцевості і цікавих людей, що проживали тут.

 

 

Долина різнокольорових пагорбів є відмінним тренажером успішного життя, що відображає її злети, падіння і відтінки, подібно до переходу з одного пагорба на інший. Це загартовує, робить сильнішим, вчить бути терплячим і уважним до обраного шляху. І лише після проходження цього захоплюючого шляху, можна відірватися від землі в стрибку істинного блаженства. Все це відчув на собі кожен учасник екскурсії. Піднімаючись на відвал, висота якого 45 метрів (дорівнює висоті пятнадцятиповерхового будинку), юні туристи відчули прилив справжнього адреналіну. Екстрим-стежка привела всіх на вершину відвалу, з якої відкрився дивовижний вид на місто, шахти, кар’єри, чудові пейзажі. Відомий в Кривому Розі краєзнавець і екскурсовод Володимир Огур занурив всіх присутніх у казку місцевої «гори». Дивовижні історії про хазяйку гори, її трон, око та гостинність надала екскурсії відтінок містичності та загадковості.

 

Після привалу на галявині для пікніку, студенти та викладачі вирушили до «кам’яного моря». Цей поглинаючий вигляд глибинних порід нашого міста кожного примусив дрейфувати його хвилями. Найцікавіше, що камені цього «моря» екскурсоводи називають «живими», вони сунуться під ногами туристів, що ще більше захоплює екстремалів.

 

 

Все це, поєднуючись з ніжною зеленню природи і запахом степової рослинності, прикрасило студентську екскурсію. Через труднощі сходження на криворізькі відвали, вони є оазисами спокою, безлюдними островами, де у людини з'являється відчуття того, що весь світ належить їй і тільки їй.

 

На відвалах всі бажаючі змогли знайти цікаві мінерали, виміряти радіаційний фон, який до речі, виявився нижчим, ніж у місті, зробити фотографії на незвичайному тлі, накопичити матеріали для майбутньої соціальної реклами та познайомитися з новими цікавими людьми Криворіжжя.

 

 

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ