Події

 

Історико-краєзнавчі читаннях «Криворіжжя: погляд у минуле»

 

18 квітня 2019 року студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму взяли участь в п`ятих історико-краєзнавчих читаннях «Криворіжжя: погляд у минуле», які відбулись в Криворізькому педагогічному університеті в колі знавців і дослідників міста.

 

До участі в роботі круглого столу були запрошені: член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, зберігач фондів І категорії КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР – Л.Ф. Кравченко, наукові співробітники КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР – І.О. Стеблина, Т.А. Войтовицька, кандидати історичних наук, доценти кафедри Історії України та правознавства КДПУ – Р.П. Шляхтич, Н.М. Товстоляк, кандидат філософських наук, доцент кафедри Всесвітньої історії КДПУ – І.О. Панафідін, аспіранти, студенти, вчителі шкіл, учні старших класів, працівники мас-медіа та громадських організацій.

 

Вітаючі присутніх ректор КДПУ, доктор філософських наук, професор Я.В. Шрамко відзначив, що: «…традиція краєзнавчих читань є важливою та корисною для криворізької громади».

 

Модератором зустрічі виступила кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України та правознавства Н.А. Печеніна.

 

На пленарному засіданні виступили кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та правознавства А.В.Тарасов, який представив тему «До питання про перебування військовополонених австро-угорської армії на території Криворіжжя (1914-1918 рр.)» та студент І курсу КДКЕТ Ілля Прожижко, який розкрив тему «Військові формування Н. Махна, їх озброєння та тактика ведення війни» (науковий керівник Н.Б. Василиненко, допомогав у створені презентації студент гр. ПТБ-18-1 – А. Дубровський).

 

    

 

Учасники круглого столу із задоволенням поринули у концептуальні питання історичної регіоналістики; дискусійні питання щодо дати виникнення Кривого Рогу та населених пунктів Криворізького району; питання національних спільнот та їх впливу на економіко-культурні традиції місцевого населення; топоніміку міста; невідомі сторінки біографії визначних криворіжців; проблеми, які непокоїли містян у часи великих історичних потрясінь; специфіку Криворіжжя в історичній ретроспективі тощо.
Особливо порадувало те, що студент нашого технікуму гідно, на високому рівні, представив наш заклад грамотно відповідаючи на запитання фахівців.

 

Подібні заходи дуже корисні для сучасної молоді. Вони сприяють активізації наукового пошуку, розширюють кругозір, спонукають до філософських роздумів.

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ