E-mail: kdketnet@gmail.com

 

ЄІГ «СХІД І ЗАХІД: НАЗАВЖДИ РАЗОМ»

(до Дня Соборності України)

 

17 січня 2024 року у КРИВОРІЗЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ ТОРГІВЛІ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ була проведена єдина інформаційна година «СХІД І ЗАХІД: НАЗАВЖДИ РАЗОМ» до Дня Соборності України. ЄІГ була проведена для здобувачів освіти ІІ та ІІІ курсів і охопила близько 250 студентів.

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

В рамках заходу студенти знову поринули в страшні події бурхливого ХХ століття. 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення. Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього.