Події

 

Відкритий виховний захід з циклу Народознавчий калейдоскоп

на тему: «Великодні посиденьки»

 

16 квітня 2019 року в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі відбувся відкритий виховний захід на тему: «Великодні посиденьки», гр. РС 18-1 та ХТ-18-3 (куратори Гавриляк Л.С. та Лисенко Н.П.), з метою ознайомлення студентів із прадавніми традиціями святкування одного з найдавніших та найвеличніших свят, відродження в пам’яті звичаїв, обрядів українського народу, виховування у студентів почуття любові до рідної землі.

 

 

Для запрошеної групи ХТ-18-1 та гостей студенти підготували багато легенд і переказів про Вербну неділю, пригадали про традиції та повір’я українців, що стосуються кожного дня останнього тижня перед Великоднем, цікаві факти про виникнення писанки та її магічного, символічного значення, про паску та таїнство її випікання, про неодмінний зв'язок цього дійства з родом, родиною. Жодне свято в Україні не відбувається без танців та пісень, тож і наші студенти водили весняні хороводи, закликаючи весну та тепло й підібрали ліричні пісні, декламували вірші, що сповіщали велику радість для християн – воскресіння. Пригадати усі звичаї та традиції українців запрошеним допомогла віртуальна вікторина-гра. Студенти та викладачі охоче ділились своїм досвідом підготовки та святкування – і в нагороду отримали невеличкі подаруночки.

 

 

Жоден Великдень не можна уявити без святкового столу, тож кульмінацією нашого заходу були смаколики – великодні куличі, випечені власноруч групою ХТ-18-3 у лабораторії технікуму та запропоновані гостям для дегустації. Враховуючи, що цього року холодна і дощова весна наші студенти змогли підняти настрій та надихнути запрошених на очікування великого і світлого свята Воскресіння.

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ