Події

 

 

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 681-р. «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», відповідного Листа департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, а також із метою запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури студентів, утвердження в Україні поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом, в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі протягом 10-14 грудня 2018 року було організовано проведення тижня права.

 

Протягом зазначеного періоду у закладі відбулася низка заходів. Найбільш значимими з них були наступні:

 

10.12.2018р. викладачем правознавчих дисциплін Лисенком В.С., було проведено круглий стіл на тему: «Україна соціальна держава», спікером на якому став - кандидат історичних наук, доцент завідувач кафедрою Всесвітньої історії ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет» - Кожухар Олександр Іванович. Під час роботи круглого столу обговорювалися проблеми щодо здійснення правосуддя та процесуальних особливостей розгляду справ, пенсійного та соціального забезпечення, питання оподаткування діяльності, а також проблемні питання щодо особливостей правового регулювання волонтерської діяльності в України тощо.

 

 

12.12.2018р. організовано правовий форум на тему: «Актуальні проблеми сімейного права України», модератором якого виступила к.ю.н., доцент Національного університету «Одеська юридична академія» - Шустрова Ксенія Володимирівна. Учасниками даного диспуту було обговорено ряд питань, що є вкрай актуальними для молоді, зокрема, інноваційні заходи у реєстрації шлюбів; шлюбний контракт та інші. Такі заходи сприяють формуванню правового мислення студентів та їх громадянської позиції.

 

 

14.12.2018р. відбулася презентація фільму на правову тематику ініціаторами даного показу: викладач Галямар В.О. (циклова комісія торгівлі та підприємництва) та викладачі - Доренко А.А., Василиненко Н.Б. (циклова комісія соціально-гуманітарних дисциплін). Дана презентація відбувалася в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA мандрує Україною». Студентам було представлено на показ фільм «Гірчиця в садах» донецького режисера Петра Армяновського, сюжет якого розповідає про життя молодої дівчини, яка повернулася у рідне село в зоні АТО після довгої розлуки. Після показу фільму студентська молодь емоційно обговорила картину, монологи головної героїні, її роздуми про життя з представником фестивалю Чижовим Олександром Олександровичем. У своїх виступах студенти відстоювали цінності миру, свободи, висловлювали свої погляди на щасливе життя.

 

 

Адміністрація закладу та педагогічний колектив вважає, що такі заходи зумовлюються посилення громадянської активності у студентів та формують в них такі якості як почуття патріотизму й любові до Батьківщини.

 

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ