Події

 

ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЛЯ

 

Організація та проведення профілактичної та правовиховної роботи є однією з ключових напрямків виховної роботи серед студентської молоді КДКЕТ.

 

Тому 12.12.2018р. з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини в рамках кампанії «Стоп Булінг» в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі пройшла інформаційно-профілактична зустріч на тему «Життя без насилля».
Захід мав на меті формування у студентів нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужості до постраждалих осіб, усвідомлення насильництва як порушення прав людини.

 

Що стоїть за насильством і що можна зробити, аби зупинити його? Відповідь на гостре питання студенти дізналися від учасників зустрічі – кандидата юридичних наук, доцента Одеської юридичної академії Шустрової К. В., практичного психолога КДКЕТ Горбенко К. І., викладача Гавриляк Л. С.

 

 

Горбенко К. І. звернула увагу студентів, що сьогодні питання насилля є досить актуальною темою, тому що насильство часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками. Насильство в навчальних закладах – образи, переслідування, знущання, погрози онлайн, кібертретирування – є буденною реальністю для багатьох людей в усьому світі.

 

 

Гавриляк Л. С. ознайомила присутніх з формами та випадками насильства й цькування, наголосивши, що за даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.

 

 

 

Шустрова К. В. наголосила, що жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги. Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки: якщо дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

 

 

Перегляд відеороликів та отримана інформація спонукали студентів до розмови, і молодь дійшла єдиного висновку, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою, сексуальні домагання і нетерпимість серед нас є неприйнятними.
Подібні зустрічі є ефективними та корисними задля успішного попередження та протидії насильству, мирного розв’язання конфліктів.

 

Кожен має знати права людини, бути небайдужим та толерантним.

 

зміст

 

 

© 2007-2019

КДКЕТ