Події

 

Декада права в КДКЕТ

 

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р. «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня», відповідного Листа Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, а також із метою запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури студентів, утвердження в Україні поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом, в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі у період з 29 листопада по 09 грудня 2019 року було організовано декаду права.

 

Протягом зазначеного періоду у закладі відбулася низка заходів. Найбільш значимими з них були наступні:

 

29 листопада 2019 року – викладачі та студенти технікуму взяли участь у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції: «Актуальні питання адміністративного права та процесу», яка проходила на базі Донецького юридичного інституту МВС України.

 

02 грудня 2019 року викладачем правознавчих дисциплін Лисенком В.С., організовано правовий форум на тему: «Актуальні проблеми сімейного права України». Учасниками даного форуму було обговорено ряд питань, що є вкрай актуальними для молоді, зокрема, інноваційні заходи у реєстрації шлюбів; шлюбний контракт та інші.

 

 

04 грудня 2019 року відбулася дискусія «Захисти свої права» за участі начальника відділу першого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Кожемяки Н.Є., яка репрезентувала роботу та можливості центру з надання безоплатної правової допомоги у напрямку захисту інтересів та прав громадян та запропонувала учасникам заходу скористатись послугами центру, поінформувала про адреси та режим роботи підрозділів центру в Кривому Розі, всеукраїнську «гарячу лінію» безкоштовної правової допомоги, портал державних послуг населенню IGOV.

 

 

05 грудня 2019 року викладачем правознавчих дисциплін Лисенком В.С., було проведено круглий стіл на тему: «Україна соціальна держава», спікером на якому став - кандидат історичних наук, доцент завідувач кафедрою Всесвітньої історії Криворізького державного педагогічного університету - Кожухар О.І. Під час роботи круглого столу обговорювалися проблеми щодо здійснення правосуддя та процесуальних особливостей розгляду справ, пенсійного та соціального забезпечення, питання оподаткування діяльності, а також проблемні питання щодо особливостей правового регулювання волонтерської діяльності в України тощо.

 

 

06 грудня 2019 року викладачем правознавчих дисциплін Доренко А.А. було проведено диспут на тему: «Місцеве самоврядування - основа української демократії». В рамках заходу студенти ознайомились з концепцією місцевого самоврядування, проаналізували його зв'язок з демократією, а також висловили власну думку про сучасний стан місцевого самоврядування та про його подальші перспективи.

 

 

09 грудня 2019 року відбувся загальнотехнікумівський флешмоб в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

 

 

Вважаємо, що такі заходи зумовлюють посилення громадянської активності у студентів та формують в них такі якості як почуття патріотизму й любові до Батьківщини.

зміст

 

 

© 2007-2020

КДКЕТ