Події

 

Регіональний етап мовознавчих змагань у КДКЕТ

 

Прагнення до знань державної української мови, щира любов до художнього слова, розвиток творчого потенціалу об’єднало студентів ВНЗ І-ІІ р. а. Північного регіону м. Кривий Ріг, які 8 листопада 2017 року взяли участь у регіональному етапі XVІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови та VІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка, приуроченим до Дня української писемності та мови. Захід відбувся на базі Криворізького державного комерційно-економічного технікуму, що вкотре гостинно відчинив двері перед молодими поціновувачами мовних скарбів, шануючи славетні традиції та надихаючи на творчі звершення.

 

 

Мовознавчим змаганням передувала врочиста програма від учасників молодіжного студентського театру «Меркурій», що включала проникливі віршовані рядки та соковиті пісенні номери від переможців численних міських і всеукраїнських конкурсів – вокальної студії «Амплуа». Театралізоване дійство «Легенда про Україну» нагадало всім про нетлінні духовні цінності нашого народу. Глибоко емоційні та патріотично наснажені виступи студентів створили атмосферу справжнього свята української мови, народної пісні, національних витоків духовності. Обличчя всіх глядачів випромінювали щирий захват від побаченого, адже дух мистецтва, краси, любові до слова і власної Батьківщини витав у залі, проймаючи серце кожного.

 

Проникливі привітальні слова заступника директора з НР, Валентини Миколаївни Сакви, та голови методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, Ангеліни Миколаївни Хомули, налаштували учасників заходу на творчий, бадьорий лад.

 

 

В ході конкурсів та олімпіади студенти мали можливість виявити всі мовно-літературні знання та інтелектуальні здібності. Учасники заходів намагалися якомога краще показати свій рівень писемного мовлення, вміння спілкуватися українською мовою та творчий хист. Роботи студентів оцінювало високо компетентне журі, до складу якого цьогоріч увійшли викладачі КДПУ: Наталя Григорівна Мельник - кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української та світової літератур, Тетяна Іванівна Вавринюк – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови, Інна Миколаївна Онікієнко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та світової літератур; у роботі фахівцям-філологам допомагали криворізькі письменники Павло Борисович Симоненко та Фелікс Едмундович Мамут.

 

За підсумками роботи журі результати мовознавчих змагань виявилися такими:

 

ХVІІІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

 

І рівень:

І місце – Кілівник О. – Криворізький гірничий коледж ДВНЗ КНУ

ІІ місце – Варава С. – Гірничо-електромеханічний коледж ДВНЗ КНУ

ІІІ місце – Ткаченко В. – Жовтоводський промисловий коледж ДНУ ім. О.Гончара

 

ІІ рівень:

І місце – Демиденко А. – Гірничо-електромеханічний коледж ДВНЗ КНУ

ІІ місце – Лобода О. – Індустріальний коледж ДВНЗ КНУ

ІІІ місце – Вознесенський Д. – Криворізький державний комерційно-економічний технікум

 

VІІІ Всеукраїнська студентська олімпіада з української мови

 

І місце – Лащук Г. – Гірничо-електромеханічний коледж ДВНЗ КНУ

ІІ місце – Головатенко М. – Криворізький коледж економіки та управління ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана

ІІІ місце – Горлова Є. – Криворізький державний комерційно-економічний технікум
 

 

VІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

І місце – Демченко Ю. – Криворізький коледж економіки та управління ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана

ІІ місце – КВНЗ Жовтоводський педагогічний коледж

ІІІ місце – Кривонос А. – Криворізький гірничий коледж ДВНЗ КНУ

 

 

Бажаємо нашим зірочкам-призерам подальших злетів і перемог в царині перлин рідної мови!!!

 

зміст

 

 

© 2007-2017

КДКЕТ