Події

 

До Дня пам’яті і примирення та

75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

Цьогоріч в Україні День пам’яті і примирення та 75-та річниця Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проходили за особливих обставин. Так, 8 та 9 травня 2020р. студенти і викладачі Криворізького державного комерційно-економічного технікуму відзначили в родинному колі! Через карантин масові заходи були скасовані. Тож данину пам’яті героям, вітання ветеранам більшість КДКЕТівців висловлювали, не виходячи з дому, в колі родин, кожна з яких вже 75 років є хранителькою власної трагічної історії найкривавішої у світі війни. Студентський парламент технікуму на своїй Instagram - сторінці з метою вшановування мужніх і відважних дідів-прадідів, які захищали рідну країну від німецьких загарбників, віддавали життя в ім’я великої перемоги та нагадування про тих, хто загинув на полях під час жорстоких боїв, у фашистських катівнях і концтаборах запустив флешмоб.

 

День 8 травня увійшов в історію, як день пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасницями. Тоді 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікували його наступного дня в Берліні. Із цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи і США були проведені багатолюдні святкування. День пам’яті був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці завершення Другої світової війни.

 

 

В Указі Президента України зазначено, що цей пам’ятний день встановлений для «гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вираження поваги всім борцям проти нацизму». В Україні символом Дня пам’яті вважається червоний мак і гасло «1939-1945. Ніколи знову». Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, є міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

 

День 9 травня святкують як День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років. Адже, усім відомо, термін «Велика Вітчизняна Війна» використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали спільну Вітчизну. Пам’ятна дата була ухвалена Верховною Радою України 9 квітня 2015-го в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

 

 

Світла й вічна пам’ять загиблим! Здоров’я, миру і добробуту живим!

 

Ніхто не забутий, ніщо не забуте!

 

зміст

 

 

© 2007-2020

КДКЕТ