E-mail: kdketnet@gmail.com

 

УЗАГАЛЬНЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ

ВІДКРИТЕ ОНЛАЙН - ЗАНЯТТЯ

З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

« ВАСИЛЬ СТЕФАНИК. НОВЕЛА « КАМІННИЙ ХРЕСТ». ПРОБЛЕМА ЕМІГРАЦІЇ ГАЛИЦЬКИХ СЕЛЯН В КІНЦІ 19 – НА ПОЧАТКУ 20ст.( « ІЗ УКРАЇНИ ЛИНУТЬ ЖУРАВЛІ…»)

 

5 березня 2024 року  у КРИВОРІЗЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ ТОРГІВЛІ ТА ГОТЕЛЬНО – РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ відбулося відкрите онлайн – заняття з української літератури на тему: « ВАСИЛЬ СТЕФАНИК. НОВЕЛА « КАМІННИЙ ХРЕСТ». ПРОБЛЕМА ЕМІГРАЦІЇ ГАЛИЦЬКИХ СЕЛЯН В КІНЦІ 19 – НА ПОЧАТКУ 20 СТ. (« ІЗ УКРАЇНИ ЛИНУТЬ ЖУРАВЛІ…») з групою ХТ -23-1 ( викладач Валентина ЙОРЖ).

 

 

На підготовчому етапі викладач  подякувала мужнім воїнам ЗСУ за можливість жити, вчитися, проводити заняття, налаштувала здобувачів освіти на активність, творчість, старанність, побажала успіхів на парі, оголосила тему, мету, епіграф та план роботи на занятті.

Основна частина уроку була присвячена причинам еміграції українського народу, дослідженням проблемних  завдань у творчих групах : «Науковці», «Літературознавці», «Сучасники». Журналісти брали інтервю у головного героя новели, Івана Дідуха, працювали з текстом, шукали відповідь на питання: в чому трагізм долі головного героя, кого він уособлював?. Коментували пісню «Журавлі», фрагменти з  фільму «Камінний хрест», давали відповіді на поставлені питання, працювали з образами – символами, створюючи «Асоціативний кущ», працювали у творчій майстерні, брали участь у міні - диспуті, декламували поезії, підводили  підсумки, працювали з презентацією та коментували її, заповнювали картки самооцінювання. Сучасні онлайн – сервіси надали всі можливості і викладачу, і студентам провести  сучасне заняття на високому рівні.

 

 

Наприкінці уроку викладач підбила підсумки, переконалася, що поставленої мети було досягнуто, побажала студентам ніколи не бути емігрантами – журавлями, які змушені покидати рідну домівку, пам’ятати, що нема на світі іншої України, нема іншого Дніпра, бо тільки в ріднім краї навіть дим солодкий та коханий, а рідна земля і в жмені мила, і кожна травинка свій корінь має. Тож нехай у кожному серці полум яніє вогонь любові до рідної Батьківщини. Тож хай кожен з нас розумом своїм і серцем зрозуміє їі, відчує всі ті труднощі, які сьоголні випали на долю України, зуміє пережити їх, зуміє повірити в щасливе майбутнє рідного краю, народу.

Тож любіть Україну, дбайте про неї.

             Вона – наша Мати.