Події

 

Тематичний вечір «Безсмертя нації – її могутнє слово»

 

 

3 листопада 2021 р. у Криворізькому фаховому коледжі торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу (раніше Криворізький державний комерційно-економічний технікум) студенти групи ГС-20-1 (куратор Бєла Л.П.), з нагоди Дня української писемності та мови, в рамках роботи літературно-музичної вітальні (керівник Бурдіян В.А.) провели тематичний вечір «Безсмертя нації – її могутнє слово». Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році та відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

 

 

На свято завітали: заступник директора з виховної роботи Хомяк О.А., завідувач відділення готельно-ресторанної справи Колісник Г.П., голова комісії обліку та економічних дисциплін Пономаренко Н.В. а також студенти груп РС-20-1 (куратор Федорова О.Ф.) та ХТ-20-1 (куратор Йорж В.І.).

 

Ця зустріч ще раз відкрила перед учасниками красу рідної мови, а також розум, мудрість та гумор нашого талановитого народу. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Володимира Сосюри, Максима Рильського, Юлії Косинської, Андрія Малишко. Прозвучала пісня «Це моя землі» у виконанні Владимерець Есфір.

 

 

«Мова— це душа народу, а народ без мови — не народ»,— говорив Володимир Сосюра. Мова відіграє визначальну роль у консолідації суспільства, його самоідентифікації, є одним з головних здобутків культури кожного народу. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління й об’єднує минуле, теперішнє й прийдешнє.

 

Для гостей свята було проведено інтерактивний конкурс «Вгадай пісню» та вікторину «Найкращий знавець рідної мови» з використанням додатку Kahoot. Завдання виявилися настільки оригінальними та цікавими, що навіть через екрани комп’ютерів та смартфонів відчувався дух суперництва та позитивні емоції учасників.

 

 

Спілкування виявилося живим та близьким, не дивлячись на онлайн-формат. Всі учасники заходу, присвяченому Дню української писемності та мови, відзначили, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

зміст

 

 

© 2007-2021

КДКЕТ