Події

 

Техногенна унікальність Кривбасу – платформа розвитку промислового туризму

 

01.11.2017р. в актовій залі Криворізького державного комерційно-економічного технікуму, в рамках роботи міні-проекту «Проблеми соціуму» молодіжного волонтерського руху «Територія студентських ініціатив», для студентської громади КДКЕТ було яскраво презентовано один із перспективних напрямів розвитку нашого міста – промисловий туризм.

 

 

Зустріч з провідним фахівцем у цій галузі, кандидатом географічних наук, доцентом, завідувачем кафедрою фізичною географії, краєзнавства та туризму Криворізького державного педагогічного університету, розробником багатьох екскурсійних маршрутів міста Казаковим Володимиром Леонідовичем організували активісти міні-проекту та їх наставники-консультанти Галямар В.О. й Біла І.В.

 

Вже другий рік поспіль, зацікавившись історією розвитку індустріального Кривбасу, техногенними проблемами міста та реальними шляхами їх подолання, волонтерські групи освоюють туристичні маршрути означеного напряму. Ці спільні мандрівки перетворили студентів на справжніх патріотів рідного краю, допомогли їм побачити рідне місто дещо по-іншому: вражаюче потужним, залізним монстром та зануреним в зелено-квіткові хвилі красенем одночасно.

 

 

Володимир Леонідович аргументовано довів студентському загалу, що Кривий Ріг може і повинен стати центром промислового туризму в Україні, тому що індустріальна спадщина нашого міста немає аналогів як в нашій країні, так і в інших європейських державах. У нас є одна з найбільших в Європі доменна піч, безліч провальних воронок, деякі з яких заповнені живописними штучними озерами. Вже кілька років туристів водять в дореволюційні шахти, на діючі кар’єри, піднімають на відвали.

 

 

В ході розповіді було презентовано найпопулярніші маршрути, серед яких «Кривий Ріг – місто руди і металу», «Індустріальна перлина України», «Північне сяйво Кривого Рогу», «Гостинний Центральний гірничозбагачувальний комбінат», «До кар'єру Південного ГЗК», «Крізь призму залізничних колій», «Кривий Ріг – шахтарський», «У темряву підземель Стародобровольського рудника», «З висоти Бурщицького відвалу», «Сплав на байдарках по річці Інгулець» та ін.

 

Емоційна та переконлива розповідь дала змогу зрозуміти всім присутнім, що розвиток промислового туризму може стати дієвим поштовхом для розвитку Криворіжжя, створивши додаткову індустрію та інфраструктуру, нові робочі міста, притягти інвестиції.

 

Вже сьогодні ринку промислового туризму конче необхідні екскурсоводи, аніматори, менеджери, фахівці сфери обслуговування (торгівлі, готелів, ресторанів). І ці потреби цілком можуть задовольнити випускники нашого навчального закладу.

 

 

Сотні відпочиваючих з інших міст України та держав світу щороку приїжджають в індустріальний центр для того, щоб побачити те, на що ми не звертаємо уваги. В Україні туристичний Кривий Ріг відомий, як Кривий Ріг – авіаційний, велосипедний, екстремальний, промисловий.

 

Як говорять криворізькі екскурсоводи: «Поки нам недоступний Марс, ласкаво просимо в Кривбас!» Тож долучаємося до промислового туризму, вивчаємо наше місто та його історію по-новому!

 

зміст

 

 

© 2007-2017

КДКЕТ