Ваш простір підтримки та розвитку! Тут можна бути собою — без фільтрів — плакати, сміятись і шукати сенс життя.
У кожного з нас бувають моменти, коли потрібна порада, підтримка або просто бажання поговорити з кимось, хто зрозуміє. У нашому коледжі саме для цього працює соціально-психологічна служба — команда фахівців, яка завжди на боці студентів!
Ми працюємо для того, щоб навчальні роки стали не лише часом знань, а й періодом гармонійного розвитку, самопізнання і психологічного комфорту.
Пам’ятайте: якщо ви відчуваєте емоційне напруження, труднощі у спілкуванні, стрес через навчання або просто хочете відверто поговорити — ми завжди поруч!
🧠 Консультації безкоштовні та конфіденційні. Звертайтеся — разом ми знайдемо рішення!
Запис на консультаціюСоціальний педагог
"Чеснота в тому, щоб робити ближнім добро і не чинити зла. А робити ближнім добро – це робити для них те, чого бажав би самому собі!"
Практичний психолог
"Якщо бажаєш, щоб світ змінився, - сам стань цією зміною"
Щороку 25 листопада розпочинається міжнародна акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Метою акції є привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.
За статистикою, саме жінки та дівчата найбільше страждають від гендерно зумовленого насильства. Постійний стрес, щоденна жорстокість, втома та проблеми з доступом до базових продуктів значно підвищують імовірність такого насильства.
В умовах війни ця тенденція стає особливо небезпечною, адже постраждалі схильні применшувати свій біль перед загальнонаціональними проблемами, пояснювати заподіяну шкоду особливостями переживань чи характеру кривдника/-ці та вважати звернення про допомогу «невчасним».
Тому ООН в Україні запускає кампанію #СтопНасильствуЗараз, аби підкреслити: протидія насильству не терпить зволікань. Війна чітко доводить, що найціннішим є кожне життя і що іншого шансу, щоб діяти, може і не бути.
Саме #зараз найкращий час, щоб звернутись по допомогу, допомогти близькій людині, підтримати незнайомця чи просто дізнатись більше про проблему.Час відмовитись від шкідливих переконань чи стереотипів, проявити чуйність та людяність чи підставити надійне плече тим, кому це потрібно.
Але як зрозуміти, що це стосується вас або когось із близьких?
Гендерно зумовлене насильство — це дії проти людини через її стать чи гендер, що завдають їй фізичної, психологічної, сексуальної або економічної шкоди. Проявами ГЗН зазвичай є домашнє насильство, домагання, насильство з боку інтимного партнера, примусові шлюби, сексуальна експлуатація та інші шкідливі практики.
Часто прояви гендерно зумовленого насильства настільки сильно вкорінені у життя постраждалих, що можуть здаватися нормою. Але це не так. І що довше зволікати з протидією, тим міцніше затягується коло насильства. Аби його розірвати, важливо докласти зусиль і почати діяти вже зараз.
Економічне насильство — це контроль над фінансами, що обмежує вашу свободу та права. Кривдник/-ця може забороняти працювати, навчатись, змушувати звітувати за витрати чи залишати без грошей.
На перший погляд, незначні образи, коментарі та повідомлення в Інтернеті можуть боляче зачепити, залишивши слід в особистому та професійному житті. Найчастіше від цього потерпають публічні особи, зокрема жінки, які працюють в медіа.
Ми закликаємо ставитися до віртуальних загроз із повною серйозністю, адже за онлайн-погрозами нерідко слідують і фізичні.
Щоб не розгубитися в критичній ситуації та захистити себе і своїх близьких у випадку домашнього насильства, варто скласти особистий план безпеки.
В межах #16ДнівПротиНасильства ділимось порадами, які підкажуть як це зробити:
Якщо ви постраждали від гендерно зумовленого насильства, важливо зробити перший крок і звернутися за допомогою до спеціалізованих служб або поговорити з людьми, яким ви довіряєте.
Якщо ви стали свідком ГЗН, зафіксуйте ситуацію, викличте служби допомоги чи запропонуйте постраждалій/-ому допомогу, зокрема інформаційну.
Якщо ж ви близька людина постраждалої/-го, проявіть підтримку — дайте зрозуміти, що ви готові бути поряд, а також обовʼязково поділіться контактами служб підтримки.
Попри війну Росії проти України, служби підтримки продовжують функціонувати та активно допомагати постраждалим, надаючи їм психологічну, інформаційну та юридичну підтримку. Всі сервіси є безкоштовними, конфіденційними та доступними кожному й кожній.
Відповідно до законодавства України за гендерно зумовлене насильство передбачена відповідальність. Закон також гарантує постраждалим доступ до медичної, соціальної та психологічної допомоги, а також забезпечення захисту від кривдника/-ці.
Виконавцем цього захисту є поліція. Звернення за номером 102 — це перший важливий крок до отримання допомоги. Саме поліція має зафіксувати факт насильства, забезпечити тимчасові обмеження для кривдників/-ць та розпочати необхідне розслідування.
Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.
Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.
Протягом 2019 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 185 громадянам. Серед осіб, яким встановлено зазначений статус, 53 жінок, 119 чоловіків та 13 дітей (3 хлопчиків та 10 дівчаток).
За видами експлуатації 85 осіб постраждало від трудової експлуатації, 40 осіб втягнуто у злочинну діяльність, 37 осіб від сексуальної експлуатації, 17 осіб використано у збройних конфліктах, 3 осіб використано у порнобізнесі.
Починаючи з 2000 року за допомогою до громадських організацій звернулись понад 15 тисяч українців, які постраждали від торгівлі людьми.
Громадська спілка "А21 Україна" підготувала матеріали для педагогів щодо протидії торгівлі людьми. Серед матеріалів є профілактичний семінар та додатки до нього щодо запобігання ризику втягнення молоді до ситуацій торгівлі людьми.
Семінар допоможе педагогам працювати над підвищенням психологічної готовності молоді протистояти викликам, що можуть призвести до потрапляння в ситуації експлуатації.
Тероризм — це незаконні дії, спрямовані на створення атмосфери страху серед людей, застосування насильства для досягнення політичних, релігійних чи ідеологічних цілей. В Україні проблема тероризму є актуальною через численні випадки терористичних актів, що ставлять під загрозу життя громадян та безпеку держави.
Цілодобовий телефон довіри Служби Безпеки України: 0800-501-482
Посилання на електронну скриньку з питань тероризму: callcenter@ssu.gov.ua
Указ Президента України «Про Концепцію боротьби з тероризмом в Україні»
ЗВЕРТАЙТЕСЯ І ВАМ ДОПОМОЖУТЬ:
ІІ поверх в громадсько-побутовому корпусі
Задати питання через e-mail: kdket.sps@gmail.com
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
0 (800) 10 01 02
Лінія Національної психологічної асоціації
(10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Що таке здорові кордони та як їх побудувати
Що варто та не варто робити, коли турбуєшся про психоемоційний стан близьких
Вчимося плекати стосунки навіть в розлуці
Відчувати страх — це нормально. Вчимося опановувати його, щоби покращити самопочуття