Соціально-психологічна служба

Вас вітає соціально-психологічна служба коледжу

Ваш простір підтримки та розвитку! Тут можна бути собою — без фільтрів — плакати, сміятись і шукати сенс життя.

У кожного з нас бувають моменти, коли потрібна порада, підтримка або просто бажання поговорити з кимось, хто зрозуміє. У нашому коледжі саме для цього працює соціально-психологічна служба — команда фахівців, яка завжди на боці студентів!

Ми працюємо для того, щоб навчальні роки стали не лише часом знань, а й періодом гармонійного розвитку, самопізнання і психологічного комфорту.

Пам’ятайте: якщо ви відчуваєте емоційне напруження, труднощі у спілкуванні, стрес через навчання або просто хочете відверто поговорити — ми завжди поруч!

🧠 Консультації безкоштовні та конфіденційні. Звертайтеся — разом ми знайдемо рішення!

Запис на консультацію
Соціально-психологічна служба

Наш склад

Команда
Морозова Юлія Юріївна

Соціальний педагог

"Чеснота в тому, щоб робити ближнім добро і не чинити зла. А робити ближнім добро – це робити для них те, чого бажав би самому собі!"

Команда
Решетіло Світлана Василівна

Практичний психолог

"Якщо бажаєш, щоб світ змінився, - сам стань цією зміною"


Робота підрозділу

Протидія булінгу
Протидія булінгу

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

З прикладами уроків з протидії булінгу в закладах освіти та відповідним системним підходом можна ознайомитись за посиланням.

Ситуація в Україні

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу.
  • 24% дітей стали жертвами булінгу.
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу.
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе.
  • Більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.

Навчально-методичний посібник «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» завантажити

В Розділі І посібника розміщено навчальну програму «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» для слухачів очної форми навчання в системі післядипломної педагогічної освіти.

Розділ ІІ містить теоретичний та практичний матеріал для викладання Програми. Даний матеріал структуровано відповідно до тематичних модулей. Особливу увагу приділено визначенню та розмежуванню понять «насильство», «жорстоке поводження», «ґендерно зумовлене насильство», «ґендерна рівність», «дискримінація», «домашнє насильство», «булінг».

Розділ ІІІ містить методичні розробки: «Структуру програми циклу тренінгів для педагогів «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» та «Тренінг для батьків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми».

16 Днів проти насильства: Час діяти зараз
Фото 1: 16 Днів проти насильства

Щороку 25 листопада розпочинається міжнародна акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Метою акції є привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.

За статистикою, саме жінки та дівчата найбільше страждають від гендерно зумовленого насильства. Постійний стрес, щоденна жорстокість, втома та проблеми з доступом до базових продуктів значно підвищують імовірність такого насильства.

В умовах війни ця тенденція стає особливо небезпечною, адже постраждалі схильні применшувати свій біль перед загальнонаціональними проблемами, пояснювати заподіяну шкоду особливостями переживань чи характеру кривдника/-ці та вважати звернення про допомогу «невчасним».

Тому ООН в Україні запускає кампанію #СтопНасильствуЗараз, аби підкреслити: протидія насильству не терпить зволікань. Війна чітко доводить, що найціннішим є кожне життя і що іншого шансу, щоб діяти, може і не бути.

Саме #зараз найкращий час, щоб звернутись по допомогу, допомогти близькій людині, підтримати незнайомця чи просто дізнатись більше про проблему.Час відмовитись від шкідливих переконань чи стереотипів, проявити чуйність та людяність чи підставити надійне плече тим, кому це потрібно.

Але як зрозуміти, що це стосується вас або когось із близьких?

#ДізнайтесьБільшеЗараз

Фото 2: Кампанія ООН

Гендерно зумовлене насильство — це дії проти людини через її стать чи гендер, що завдають їй фізичної, психологічної, сексуальної або економічної шкоди. Проявами ГЗН зазвичай є домашнє насильство, домагання, насильство з боку інтимного партнера, примусові шлюби, сексуальна експлуатація та інші шкідливі практики.

Часто прояви гендерно зумовленого насильства настільки сильно вкорінені у життя постраждалих, що можуть здаватися нормою. Але це не так. І що довше зволікати з протидією, тим міцніше затягується коло насильства. Аби його розірвати, важливо докласти зусиль і почати діяти вже зараз.

Економічне насильство — це контроль над фінансами, що обмежує вашу свободу та права. Кривдник/-ця може забороняти працювати, навчатись, змушувати звітувати за витрати чи залишати без грошей.

Як сказати #СтопНасильствуЗараз та допомогти собі?

  • Сформуйте коло спілкування, незалежне від кривдника/-ці, попросіть підтримки у рідних.
  • Знайдіть спосіб заробітку. Якщо кривдник/-ця забороняє працювати поза домом, шукайте роботу онлайн.
  • Створіть фінансові збереження. Почніть заощаджувати на окремому таємному рахунку.
  • Зберіть важливі документи, зробіть копії та заховайте їх у надійному місці.
  • Звертайтесь за контактами служб допомоги за психологічною підтримкою та консультаціями.

Віртуальне насильство має реальні наслідки.

На перший погляд, незначні образи, коментарі та повідомлення в Інтернеті можуть боляче зачепити, залишивши слід в особистому та професійному житті. Найчастіше від цього потерпають публічні особи, зокрема жінки, які працюють в медіа.

Ми закликаємо ставитися до віртуальних загроз із повною серйозністю, адже за онлайн-погрозами нерідко слідують і фізичні.

Фото 2: Кампанія ООН

#ЗробітьПершийКрокЗараз

Щоб не розгубитися в критичній ситуації та захистити себе і своїх близьких у випадку домашнього насильства, варто скласти особистий план безпеки.

В межах #16ДнівПротиНасильства ділимось порадами, які підкажуть як це зробити:

  • Визначте, як швидко вийти з квартири чи будинку.
  • Знайдіть місце, де можна залишитися на ніч. Це можуть бути рідні, друзі або притулок для постраждалих. Продумайте, як швидко туди дістатися.
  • Розкажіть про свою ситуацію близькій людині та підтримуйте з нею звʼязок. Попросіть її якнайшвидше звернутися до поліції у разі необхідності.
  • Зберігайте важливі документи, гроші, запасний телефон і список важливих контактів у надійному місці. Підготуйте тривожну валізку з речами першої потреби (ліки, одяг, засоби гігієни).
  • Запам’ятай телефони гарячих ліній: Національної: 0 800 500 335 (зі стаціонарного), 116 123 (з мобільного) або Урядової: 15-47.
  • Якщо ситуація критична, зверніться до поліції за номером 102.
Фото 2: Кампанія ООН

Якщо ви постраждали від гендерно зумовленого насильства, важливо зробити перший крок і звернутися за допомогою до спеціалізованих служб або поговорити з людьми, яким ви довіряєте.

Якщо ви стали свідком ГЗН, зафіксуйте ситуацію, викличте служби допомоги чи запропонуйте постраждалій/-ому допомогу, зокрема інформаційну.

Якщо ж ви близька людина постраждалої/-го, проявіть підтримку — дайте зрозуміти, що ви готові бути поряд, а також обовʼязково поділіться контактами служб підтримки.

Фото 2: Кампанія ООН

Попри війну Росії проти України, служби підтримки продовжують функціонувати та активно допомагати постраждалим, надаючи їм психологічну, інформаційну та юридичну підтримку. Всі сервіси є безкоштовними, конфіденційними та доступними кожному й кожній.

Як закон України захищає від насильства?

Відповідно до законодавства України за гендерно зумовлене насильство передбачена відповідальність. Закон також гарантує постраждалим доступ до медичної, соціальної та психологічної допомоги, а також забезпечення захисту від кривдника/-ці.

Виконавцем цього захисту є поліція. Звернення за номером 102 — це перший важливий крок до отримання допомоги. Саме поліція має зафіксувати факт насильства, забезпечити тимчасові обмеження для кривдників/-ць та розпочати необхідне розслідування.

Фото 2: Кампанія ООН
Протидія торгівлі людьми
Протидія торгівлі людьми

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Статистика

Протягом 2019 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 185 громадянам. Серед осіб, яким встановлено зазначений статус, 53 жінок, 119 чоловіків та 13 дітей (3 хлопчиків та 10 дівчаток).

За видами експлуатації 85 осіб постраждало від трудової експлуатації, 40 осіб втягнуто у злочинну діяльність, 37 осіб від сексуальної експлуатації, 17 осіб використано у збройних конфліктах, 3 осіб використано у порнобізнесі.

Починаючи з 2000 року за допомогою до громадських організацій звернулись понад 15 тисяч українців, які постраждали від торгівлі людьми.

Матеріали для педагогів

Громадська спілка "А21 Україна" підготувала матеріали для педагогів щодо протидії торгівлі людьми. Серед матеріалів є профілактичний семінар та додатки до нього щодо запобігання ризику втягнення молоді до ситуацій торгівлі людьми.

Семінар допоможе педагогам працювати над підвищенням психологічної готовності молоді протистояти викликам, що можуть призвести до потрапляння в ситуації експлуатації.

Тероризму Ні!
Тероризму Ні

Тероризм — це незаконні дії, спрямовані на створення атмосфери страху серед людей, застосування насильства для досягнення політичних, релігійних чи ідеологічних цілей. В Україні проблема тероризму є актуальною через численні випадки терористичних актів, що ставлять під загрозу життя громадян та безпеку держави.

Цілодобовий телефон довіри Служби Безпеки України: 0800-501-482

Посилання на електронну скриньку з питань тероризму: callcenter@ssu.gov.ua

Указ Президента України «Про Концепцію боротьби з тероризмом в Україні»

Соціальний педагог

У яких випадках звертатись до соціального педагога?

  • Якщо у твоїй родині є проблеми, які тебе постійно турбують та заважають нормально навчатися.
  • Якщо хтось примушує тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують твою гідність.
  • Якщо ти відчуваєш, що тобі потрібна допомога лікаря або юриста, але ти не наважуєшся звернутися до батьків.
  • І просто коли тобі здається, що всі інші відвернулися від тебе, немає до кого звернутися за підтримкою.

Соціальний педагог виконує такі основні завдання:

  • Здійснює посередництво між коледжем, сім’єю, трудовим колективом, громадськістю.
  • Організовує взаємодію всіх учасників освітнього процесу з метою створення умов для всебічного розвитку студентів.
  • Сприяє участі студентів у науковій, художній творчості, спортивній, суспільно-корисній діяльності, виявленню задатків, обдарувань, розкриттю здібностей, талантів.
  • Дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію студентської молоді.
  • Впливає на подолання особистісних, міжособистісних, внутрішньо сімейних конфліктів.
  • Пропагує здоровий спосіб життя, підвищує рівень соціальної обізнаності педагогічних працівників та батьків.
  • Проводить повсякденну роботу, яка забезпечує створення умов для соціально-психологічної реабілітації немісцевих студентів, їх соціальної та трудової адаптації.
  • Піклується про поліпшення санітарно-побутових умов у гуртожитку, слідкує за виконанням правил внутрішнього розпорядку.
  • Організовує соціальний супровід студентів пільгової категорії:
    • Виявлення та постановка на облік студентів пільгової категорії.
    • Контроль за компенсаційними виплатами.
    • Подання документів на соціальні стипендії.

ЗВЕРТАЙСЯ І ТОБІ ДОПОМОЖУТЬ:

ІІ поверх, каб.211

Задати питання через e-mail: kdket.sps@gmail.com

Служба психологічної підтримки

У яких випадках звертатися до служби психологічної підтримки?

  • Коли відчуваєш стрес або тривогу через навчання чи особисті проблеми.
  • Якщо важко звикнути до нового колективу, нового навчального процесу чи самостійного життя.
  • Коли не вдається знайти спільну мову з іншими студентами або педагогами, а також при складнощах у комунікації.
  • Якщо помічаєш зміни в настрої, емоціях або поведінці, що можуть свідчити про стрес, депресію чи інші розлади.

Основні напрямки роботи психолога:

  • Прикладна психодіагностика (групова та індивідуальна форма).
  • Консультаційна робота з усіма учасниками освітнього процесу.
  • Психокорекційна та розвивальна робота для допомоги у подоланні труднощів.
  • Психологічна просвіта для підвищення обізнаності студентів щодо психічного здоров'я.
  • Організаційно-методична робота для підтримки психологічного благополуччя студентів.

ЗВЕРТАЙТЕСЯ І ВАМ ДОПОМОЖУТЬ:

ІІ поверх в громадсько-побутовому корпусі

Задати питання через e-mail: kdket.sps@gmail.com

Ти Як?

Всеукраїнська програма ментального здоров'я

Потребуєш поговорити з кимось?

0 (800) 10 01 02

Лінія Національної психологічної асоціації

(10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)

Як встановлювати та відстоювати власні кордони

Що таке здорові кордони та як їх побудувати

Як коректно порадити людині звернутися по психологічну допомогу та чи дійсно це потрібно

Що варто та не варто робити, коли турбуєшся про психоемоційний стан близьких

Як зберегти стосунки, коли ви на відстані

Вчимося плекати стосунки навіть в розлуці

Я боюсь обстрілів, навіть коли немає повітряної тривоги. Що з цим робити

Відчувати страх — це нормально. Вчимося опановувати його, щоби покращити самопочуття

Нормативна база